Temat: [Ogólne] Chiptuning 1,5 Ecoboost
View Single Post
Stary 24-02-2019, 21:04   #1248
camillos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też się mocno zastanawiam nad silnikiem z jakim mam zamówić Mondeo. Czekam obecnie na nowy cennik polifta, ale już przy obecnym cenniku różnica 1.5EB 165KM do 2.0tdci 150KM to równe 10 tys zł. Wiadomo już że w polifcie będzie ten nowy diesel EcoBlue, ale nigdzie nie mogę otrzymać PEWNEJ informacji czy 1.5EB będzie miał 3 czy 4 cylindry w Mondeo. Czy ktoś ma już potwierdzone info? Mówimy oczywiście o zamówieniu samochodu do produkcji w okolicach kwietnia z odbiorem ok lipca. Czy są jakieś ograniczenia w chipowaniu 3 cylindrowca z GPF w stosunku do 4 cylindrów z GPF? Czy wykresy wypadają podobnie? A tak w ogóle to jak spisuje się Mondeo z obecnym 1.5EB po boxie/chipie? Czy jazda Mondeo z tym silnikiem nie generuje jakiegoś ogromnego zużycia paliwa?
Też się mocno zastanawiałem między 1.5 eb i 20 tdci. W końcu wybrałem 1.5eb ze względu na codzienne miejskie dojazdy do pracy i max 15 tyś km rocznie. Dynamiką tego silnika jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, szczególnie po zainstalowaniu BOXa. Spalanie w granicach rozsądku. Na autostradzie przy 140 km/h spalenie 7.6 litra. W mieście 9 litrów. Oczywiście jak się ciśnie mocniej to spalenie rośnie proporcjonalnie. Teraz myślę nad prawdziwym chipem, żeby trochę więcej momentu obrotowego było.
Pytanie do @TuneFORCE i @heko . Czy moment osiągany w niektórych egzemplarzach Mondeo w okolicach 340-350 Nm jest nadal bezpieczny dla podzespołów silnika?
  Odpowiedź z Cytatem