Temat: [Mondeo 2007-2014] jaki rozmiar opon lub kół ?
View Single Post
Stary 17-02-2019, 09:42   #3466
algreen
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-01-2014
Skąd: Chrzanów
Model: MK IV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: jaki rozmiar opon?

Podepnę się i ja ze swoimi rozterkami. Stoję przed koniecznością zakupu opon letnich "pod silnik 2.2 w heczbeku". Opony o średnicy 18" bo takie mam felgi. Dotychczas poprzednik jeździł na oponach o szerokości 225 i profilu 45, R18 jw. natomiast wg specyfikacji producenta czyli nalepki na słupku takiej szerokości do tego modelu nie ma, jest 235 z profilem 40 i tutaj pierwsze pytanie/potwierdzenie - dotychczasowy rozmiar jest "poza homologacją" jak rozumiem. Drugie pytanie, rozważam zakup opon pomiędzy trzema wariantami. Pierwszy to opony Pirelli Cinturato P7, drugi to Michelin PS 3 lub 4 gdzie przynajmniej na etykiecie poprawili spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jako trzecie to Goodyear EF Grip lub Eagle Asymetric. Skłaniam się ku Pirelli bo przejechałem na nich najwięcej km ale równie sporo na GY EF Grip w Octavii, które w moim mniemaniu są bardziej miękkie i jakby się szybciej zużywały ale to może być moje subiektywne odczucie. Na chwilę obecną najmniej doświadczenia mam z oponami Michelin, ostatni raz miałem takowe w Escorcie z 10 lat temu.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czytam natomiast w różnych testach, że Pilot Sport 3 to opona wyśmienita, w 4 jw poprawili efektywność jeśli chodzi o zużycie paliwa więc w teorii jest jeszcze lepiej. Co wy na to szanowni forumowicze, szczególnie ci, którzy mieli lub mają przyjemność jeździć obecnie na wymienionych oponkach?
algreen jest offline   Odpowiedź z Cytatem