Temat: [Transit 2014-2019] Czy ktoś już posiada nowy model ???
View Single Post
Stary 26-01-2019, 19:12   #986
arasweb1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2014
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

[QUOTE=skvarek;3086179]
Cytat:
Napisał Desper82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tadaaam po raz drugi:
63tyś - turbina padła. Jestem już po regeneracji (gwarancja się skończyła i leasing leci po kosztach). Zobaczymy jak te nowe i małe turbinki, kręcące się dużo szybciej od tych w 2.2 będą znosić takie regeneracje...
W trakcie ostatniej wizyty w Fordzie wyciągnęli mi na deskę info o stanie zapełnienia DPF, co jest z jednej strony użyteczne, ale też czasem nieco zajmujące, bo czasem wracając do domu potrafię przegonić się rundkę, jak widzę że filtr pełny ;]
Jest też możliwość uruchomienia wypalania z poziomu menu informacyjnego: jak zapełnienie przekroczy 80% i auto stoi na włączonym silniku, a żaden pedał nie jest wciśnięty, pojawia się napis "aby oczyścić wciś. OK" => wciskam, potwierdzam, że pozycja wydechu jest bezpieczna i fru: 40 minut warczy na obrotach 2krpm.

Witam.
Również posiadam Transita 2.0 170 km ecoblue rok 2017 przebieg 42000 Do tej pory nie było problemów z autem.
Po ostatniej wizycie w ASO (wymiana klocków) na gwarancji wgrali mi tak jak koledze info o o stanie zapełnienia dpf , tak jak kolega mówi jest to info przydatne . Ale co mnie martwi do wizyty i wgrania oprogramowania nie było żadnych problemów z dpf-em auto użytkowane w cyklu mieszanym . Teraz po oczyszczeniu filtra i przejechaniu ok 160 km pokazuje mi filtr pełny w 45% ( auto było przegonione w większości po autostradzie ). Na to wychodzi że musiałbym co 2 dzień go wypalać na postoju.
Chyba to nie jest normalna rzecz tym bardziej że do wizyty było wszystko ok.
Czy ktoś miał może taki problem?

Mi wypala każdego dnia, gdy jest pełny w 75/90% podczas jazdy wypalanie włącza się automatycznie przeważnie gdy jadę powyżej 90km/h na 6 biegu i trwa około 10min, na postoju trwa jakieś 40min. Jeśli jeździsz dużo autostradami to nie będziesz praktycznie korzystał z wypalania na postoju.
arasweb1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem