Temat: [Transit 2014-2019] Czy ktoś już posiada nowy model ???
View Single Post
Stary 26-01-2019, 11:06   #985
skvarek
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-10-2017
Model: transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

[QUOTE=Desper82;3062027]Tadaaam po raz drugi:
63tyś - turbina padła. Jestem już po regeneracji (gwarancja się skończyła i leasing leci po kosztach). Zobaczymy jak te nowe i małe turbinki, kręcące się dużo szybciej od tych w 2.2 będą znosić takie regeneracje...
W trakcie ostatniej wizyty w Fordzie wyciągnęli mi na deskę info o stanie zapełnienia DPF, co jest z jednej strony użyteczne, ale też czasem nieco zajmujące, bo czasem wracając do domu potrafię przegonić się rundkę, jak widzę że filtr pełny ;]
Jest też możliwość uruchomienia wypalania z poziomu menu informacyjnego: jak zapełnienie przekroczy 80% i auto stoi na włączonym silniku, a żaden pedał nie jest wciśnięty, pojawia się napis "aby oczyścić wciś. OK" => wciskam, potwierdzam, że pozycja wydechu jest bezpieczna i fru: 40 minut warczy na obrotach 2krpm.

Witam.
Również posiadam Transita 2.0 170 km ecoblue rok 2017 przebieg 42000 Do tej pory nie było problemów z autem.
Po ostatniej wizycie w ASO (wymiana klocków) na gwarancji wgrali mi tak jak koledze info o o stanie zapełnienia dpf , tak jak kolega mówi jest to info przydatne . Ale co mnie martwi do wizyty i wgrania oprogramowania nie było żadnych problemów z dpf-em auto użytkowane w cyklu mieszanym . Teraz po oczyszczeniu filtra i przejechaniu ok 160 km pokazuje mi filtr pełny w 45% ( auto było przegonione w większości po autostradzie ). Na to wychodzi że musiałbym co 2 dzień go wypalać na postoju.
Chyba to nie jest normalna rzecz tym bardziej że do wizyty było wszystko ok.
Czy ktoś miał może taki problem?
skvarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem