Temat: [Mondeo 2000-2007] reczny po regeneracji - jedno kolo
View Single Post
Stary 03-01-2019, 10:13   #1
kkaszparow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2017
Model: Mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie reczny po regeneracji - jedno kolo

Hej.

Przeczytalem watki odnosnie hamulca recznego , jednakze nadal nie odnalazlem mojego problemu.

Rok temu na przegladzie wyszlo ze mam zacisniety jeden z zaciskow na stale. Wykonano:
- regeneracja obydwu zaciskow (350zl)
- zakup nowych klockow
- wymiana przewodow hydraulicznych.

Zauwazylem, ze reczny bardzo wysoko lapal po regeneracji. Mechanik stwierdzi ze w moim aucie jest autoregulacja i tak bedzie.
Facet ma racje ze jest autoregulator, ale z tym "tak bedzie" to mam watpliwosci. Odpuscilem ma prawie rok bo samochod trzymal na gorce.

Problem powrocil tym razem z innej strony. Wczoraj wraz z mechanikiem rozebralismy reczny i zaciski.
- dzwignia chodzi ale stwierdzil ze dwa pierwsze zabki na recznym linka nie reaguje
- na rozdzielaczu prawe i lewe linki zaciagaja sie poprawnie
- po rozebraniu lewego zacisku po nacisnieciu hamulca noznego, tloczek cofa sie tak jak powinien i jest odpowiedni luz na tarczy
- po rozebraniu prawego zacisku tloczek cofa sie znacznie wiecej anizeli lewy.
Po zaciagnieciu recznego , prawy zacisk musi pokonac znacznie wieksza droge do zacisniecia klocka.W konsekwencji lewe kolo sie zaciska a prawe nie - i nie mam recznego.

Niestety moj mechanik sie poddal. Tlumaczyl mi ze tloczki chodza lekko w obydwu zaciskach - nie zapiekaja sie. Linki rowniez nie zatrzymuja sie.
Nie rozumie natomiast skad prawy zacisk schodzi znacznie glebiej tlumaczac to tym ze jest gdzies podcisnienie chyba w pompie ktore jest odpowiedzialne za cofanie tloczka.

Przepraszam nie wypowiadam sie na ten temat poniewaz nie jestem spcjalista. Pojechalem do innych mechanikow , tlumaczac to samo.
Ci niestety rozlozyli rece , powiedzieli ze tez nie wiedza co jest problemem.

Na forum czytalem problemy z recznym jednym kolem i znalazlem proponowane przyczyny:
- regeneracja zaciskow ( wydaje sie ze nie jest potrzebna bo tloczki chodza poprawnie). Oddac obydwa zaciski do ponownej regeneracji ? A moze to lewy zacisk zle sie cofa przez co autoregulacja na prawym nie dziala poprawnie.
- czesto opisujecie sugestie wymiany linek. Trzech mechanikow proponuje zaniechanie tego, z racji ze linki zaciskaja sie poprawnie.Nie zacieraja sie.
Sam koszt linki to 180zl ? Probowac wymienic obydwie linki prawe, lewe?
- regeneracja lub naprawa ewentualnie wymiana autoregulatora, ale czy skoro zaciska sie lewe kolo i linka zaciaga poprawnie, moze to swiarczyc o tym problemie?


Prosze pomozcie Mi zrozumiec problem i zasugerowac dalsze ruchy.

Mondeo mk3 kombi 2001
kkaszparow jest offline   Odpowiedź z Cytatem