Temat: [Fiesta 2001-2008] Kable zapłonowe - różne wersje
View Single Post
Stary 02-01-2019, 20:00   #1
Finarfin
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-01-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Kable zapłonowe - różne wersje

Dzień dobry,

Posiadam forda fiestę mk5 z silnikiem 1.3 i ostatnio doszło trochę wydatków na niego, w tym kable zapłonowe, które znajomy mechanik polecił mi kupić samemu i je wymienić. Udałem się do sklepu samochodowego, podałem wszystkie dane mojej prawie 70 konnej bestii i otrzymałem świece zapłonowe firmy borg bildeler, wróciłem szczęśliwy do domu i postanowiłem się za to za zabrać... niestety w niebiosach mnie pokarali i okazało się, że te kable mimo iż są dokładnie pod ten model samochodu to nie pasują.

Kable które chce podpiąć wyglądają mniej więcej tak:
Gumowe końcówki:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Natomiast kable które mam w samochodzie są z jakby metalowymi osłonkami (które ściągnąłem i próbowałem włożyć w te nowe kable... ale te gumowe końcówki są dużo krótsze od tych które mam w samochodzie.)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Trochę pomieszałem... ale sęk w tym, że kable które powinny pasować jednak nie pasują i nie wiem czy wina leży w moich umiejętnościach manualnych (które prawie nie istnieją) czy jednak ten konkretny model fiesty ma różne wersje tych kabli? Nie próbowałem montować tych nowych kabli i je sprawdzać, zwyczajnie przymierzyłem je do tych które są aktualnie w aucie i stwierdziłem że są ciut za krótkie i tak to zostawiłem. (za krótki jest ten końcowy element który wkłada się w tą metalową osłonkę.)

Zwrócić te kable i spróbować kupić inne? w takim razie jakie?

Ostatnio edytowane przez Finarfin ; 02-01-2019 o 20:47
Finarfin jest offline   Odpowiedź z Cytatem