Temat: [Mondeo 2007-2014] Tempomat nie działa - Cruise Control
View Single Post
Stary 09-12-2018, 16:27   #409
THE REEM
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-04-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008/2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Panowie,
Nie mogę uruchomić aktywnego tempomatu w przedlifcie od jakiegoś miesiąca. W czasie jazdy wciskam przycisk on i zaraz po tym przycisk set+. Jak wciskam przycisk ON zapala mi się ta grafika na confersie z 2 autami jeden za drugim i tymi prostokątami do ustawienia odległości jaką ma trzymać. Problem w tym że ta grafika pojawia się na pół sekundy i odrazy znika. Nie wiem czy jakies oprogramowanie siadło czy przycisk SET. Generalnie martwi mnie to co napisałem, że po wciśnięciu przycisku ON wygląda to tak jakby się na chwilę włączyło i zaraz samo wyłączyło Żaden komunikat nie wyskakuje. Przed tym jak przestał się włączać też czasami marudnie działał ale powiedzmy po 5 próbie się włączył i potem już działał jak należy.
1) Czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić?
2) Chcąc włączyć tempomat zawsze wciskałem przycisk ON i potem SET+. Czy tak samo można uruchomić tempomat wciskając ON i potem SET- (w tej kombinacji też się nie włącza)?
3) czy mając tempomat aktywny można ustawić go tak jakby nie był aktywny? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodzi o to żeby nie utrzymywał stalej odległości od poprzedzającego auta.

Ostatnio edytowane przez THE REEM ; 09-12-2018 o 16:31
THE REEM jest offline   Odpowiedź z Cytatem