View Single Post
Stary 05-12-2018, 15:24   #3
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Uszczelka miedzy kanalem powietrza a turbo 2.0tdci

Cytat:
Napisał Seb0l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś napisać gdzie kupiłeś i za ile tę uszczelkę? Jedyna cena jaką podaje google to 77zł. Oczywiście dzięki za podzielenie się tą informacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIe kupilem jej napewno w Polsce bo nie jestem w polsce ale w Finlandii. Ja pojechalem do ASO VOLVO podalem im nr a oni mi powiedzili ze za 3 dni bedzie zaplacilem za nia 12euro. NApewno jak pojedziesz badz zadzownisz do ASO VOLVO na czesci to bedzie mozliwsc zamowienia uszczelki. daj znac jak ogarniesz temat.


BTW.

ostatnio robilem probe jej zalozenia ale za nisko podnioslem auto dostep jest tam tak tragiczny ze szok. a potrzebuje auto. robilem to w supermarkecie w podziemnym zamknietym parkingu bo tu takie maja ale odpuscilem bo juz nie mialem sily walczyc w tak malym przeswicie pod autem. poczekamz tym do wiosny bo zaczol u mnie snieg padac a niemam garazu zeby zostawic auto zeby odtajalo. podczas proby spsikalem uszczleke zwyklym sylikonem wspreyu lepiej sie wsadza ja. poleglem tylko ze wzgledu na to iz auto mialem bardzo nisko. lepiej to zrobic z kanalu badz podnosnik gdzie masz duo wiecej mozliwosci grzebania.

najlepszy dostep:

-odkrecasz rure co jest pod skrzynia ta twarda od doltu razem z sylikonowa koncowka przy sameym turbo ostroznie sciagni kostek od turbo i odepnij ja od lozyska podporowego prawej poloski zrobi sie o wiele wiecej miejsca
-jak odkrecisz dwiesruby od turby i tej rurki w ktora tzreba wkitrac uszczelke przeyc wszytsko breakcleanerem poczekac azwyparuje i dobrzy by bylo odsuac ile sie da ta rure tak by miec dostep zeby wsadzic nowa uszczelke bedzie bardzo trudno ale sie da jawsadzic u mnie weszla w 3,4 obowdu ale juz niemaielm dalej sily w pozycji lezeacej ze zgeitymi na wpol lokciami.

mam nadzieje ze Ci sie uda.

Pozdrawiam
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem