View Single Post
Stary 28-11-2018, 17:29   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 automat dobry czy zły pomysł?

Jeśli bierzesz takie auto na 4-5 lat, to nie widzę problemu ale ostrzegam, że jak w każdej marce, nowy model i świeże pierwsze (pojedyncze) egzemplarze na pewno będą cierpieć na bolączki że coś nie działa, coś się psuje, coś jest nie tak.

Czy moc Ci wystarczy, to już tylko i wyłącznie Twoja kwestia. Ja w 150KM czuję niedosyt, przy 182KM czuję że jest OK a chciałbym tak minimum 200KM do może 250KM.
Więcej uważam że mi niepotrzebne, a nawet przy 200KM uważam, że jest to bardziej kwestia jak tam moc jest rozłożona i czy auto (jak to było u Niemca w teście kombi) jest elastyczne. Bo za takiego uważam Focusa gdzie nie muszę żonglować biegami i mogę w mieście spokojnie sobie dobić do szóstego biegu aby nie dotykając pedału gazu toczyć się te 60-70km/h, a równie dobrze mogę go trzymać na trzecim biegu i wiedzieć że na tym jednym biegu mogę się spokojnie rozbujać bez żadnych problemów.

Dodatkowo lubię fakt, że nawet jak po cichu jadę sobie te 60km/h na czwatym biegu to moment jest od samego dołu taki sam do samej góry. Oczywiście jest to "nudne" bo wraz ze wzrostem obrotów nie czuć "mocniejszego" wciskania w fotel i moment nie jest "duży", ale właśnie ta elastyczność sprawia, że tym autem jeździ się po prostu przyjemnie.

Bolączką Focusów jest niestety fakt że jest to auto specjalnej troski. Czyli musisz jednak być na bieżąco z "co boli" te modele, przeglądać fora, unikać AutoŚwiata i moto interii bo tam zaraz Ci powiedzą że to cud że w ogóle żyjesz jeżdżąc taką śmiertelną pułapką na kołach, ale jednak Focusa trzeba "umieć". Czyli czasami warto doposażyć sobie garaż żeby załatać niedoróbki które mogą przeszkadzać (np. odklejające się uszczelki na drzwiach). Oczywiście można jeździć do ASO, które samo w sobie jest tragiczne i nie potrafi nic naprawić o ile nie będzie to opisane na 20-stronach "procedur serwisowych" więc jakiekolwiek mini problemy będą przez ASO "zbywane" że oni nie widzą problemów.

Więcej może dopiszę jutro o ile mnie ktoś nie uprzedzi bo zbieram się właśnie do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem