Temat: [Transit 2014-2019] Czy ktoś już posiada nowy model ???
View Single Post
Stary 26-11-2018, 19:34   #946
NewFord
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-11-2018
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam wszystkich użytkowników Fordów, jestem nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także jako forumowicz.
Namówiony przez kolegę Zgredzika opisze tu swoją uwagę odnośnie eksploatacji nowego Transita.

Rzecz dotyczy ogrzewania kabiny na postoju. Otóż po około 20 km przy temp. zewn. w okolicy 0 st. silnik zdaje się być nagrzany (wskazówka pokazuje niespełna połowę - czyli nie pełne 90 st. C.) W czasie jazdy bez względu na obciążenie ładunkiem albo obrotami (prędkością) wskazówka nie drgnie. Także jeśli korzystam z ogrzewania podczas jazdy.

Ale ta sielanka (ciepełko) kończy się wraz z postojem na biegu jałowym. Niestety wskazania temperatury po 10 - 15 min. z włączonym ogrzewaniem (ale nie ma maksa.) opada na 60 st. C., czyli praktycznie na "podłogę". No i oczywiście do kabiny zaczyna lecieć chłodne powietrze. Jak dla mnie w XXI w. to niemiła niespodzianka, marznąć w nowym aucie na mrozie w korku (nie mam fabrycznego dogrzewania ani webasto).

Zastanawiam się, czy uszkodzony jest termostat, czy ten model tak ma?

Co zauważyłem: po uruchomieniu silnika zimnego po chwili dosłownie nagrzewa się płyn w przewodzie doprowadzającym czynnik do kabiny, czyli to jest ok. Ale nagrzewa się również w takim samym stopniu wąż prowadzący czynnik do dołu chłodnicy. I tu od razu przychodzi na myśl błąd, bo do chłodnicy ciepło puszcza termostat. I jeszcze jedna sprawa, kiedy zacisnę oba te węże (one idą obok siebie przy prawym boku silnika) pulsacyjnie ścisnę jeden z nich to, czuję jak rośnie ciśnienie w tym dużym wężu. A przecież termostat powinien odciąć oba układy od siebie, jak silnik jest jeszcze zimny. Stąd moje przypuszczenie, że to termostat poszedł - jest stale otwarty. Po pewnym czasie, mimo że silnik jest jeszcze zimny czuć już lekkie ciepło na wężu u dołu chłodnicy.

Czy ktoś z Was miał podobne objawy i czy potwierdzicie moją teorię uszkodzonego termostatu.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
NewFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem