View Single Post
Stary 22-11-2018, 09:45   #25
miszuda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Czujniki parkowania lub kamera cofania - montaż

Witam.
Za tydzień stanę się posiadaczem mk5 kombi z 2015 roku w wersji ambiente plus. Wiem, że w tym modelu nie ma zamontowanych czujników parkowania, a o kamerze cofania nawet nie wspomnę.
Dwiedziałem się, że najprawdopodobniej w zderzakach nie ma dziur z zaślepkami, w które można by było wstawić takie czujniki.
Planuję kupić komplet przód i tył na allegro - i stąd mój post.
Czy fabrycznie jest przygotowana instalacja pod montaż czujników? Chodzi mi o wiązki lub moduły? Czy jest do czego podpiąć te czujniki, co jest fabrycznie na wyposażeniu? Jeśli nie, to czy nawet po zakupieniu tych części jest możliwość podpięcia 'wewnętrznie' czujników, by informowały o przeszkodach bez konieczności instalowania dodatkowego wyświetlacza, który moim zdaniem tylko szpeci? Np pod radio?
Oraz najważniejsze - kupować oryginalne czy nie ma to sensu? A może polecacie oficjalne serwisy Forda, które montują takie rzeczy? Podobno za komplet przód + tył z wyświetlaczem życzą sobie 1350. Niby dużo, ale cena oryginalnego, jednego czujnika to 120 zł, z czego potrzbuję ich po 6 na każdy koniec auta.

Drugim pomysłem, był zakup kamery cofania, co w zasadzie rozwiąże połowę problemu, bo kamera miała by być na tył, a na przodzie czujniki. Czy taką kamerę można podłączyć do fabrycznego radia w tym modelu, by znowu wyeliminować dodatkowe wyświetlacze?

Wiem, że dużo pytań i niejasności, ale to mój pierwszy ford i stąd jestem ciekaw.
miszuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem