Temat: [Focus 2011-2014] Awaria systemu wspomagania,
View Single Post
Stary 20-11-2018, 07:43   #27
Ford-DK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Focus MK3 ST-Line 2018 / Ford Focus MK3 Titanium 2018 / Ford Focus MK3 2013
Silnik: 1.0 EcoBeast :) 125KM / 1.0 EcoBeast :) 125KM / 1.0 EcoBeast :) 100KM
Rocznik: 2018 / 2018 / 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

U nie temat był też dziwny z przekładnią.

1. Chłodnego poranka (poniedziałek) -5 kierownica stała sztywno jak wszystko z rana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po krótkiej walce, kierownica została odblokowana. Wcześniej myłem auto (sobota) i stwierdziłem, że może woda gdzieś się dostała. Manszety osuszyłem.

2. Po 2-3 tyg sytuacja podobna do pierwszej. Jednak walki nie uskuteczniałem z kierownicą. Zostawiłem auto i wieczorem chciałem wybadać pod samochodem przyczynę, gdyż też było chłodno minus kilka stopni. Wizja lokalna nic nie dała. Zainwestowałem w nowe manszety docisnąłem cybanty i spokój (na miesiąc)

3 Po miesiącu od sytuacji nr dwa w drodze z pracy do domu po wykonaniu szybkiego manewru lewo miałem problem do powrotnego skręcenia w prawo). Jednak po 50km i szalonych próbach na parkingu problemu nie było. Dodatkowo miałem zastrzeżenia do systemu start-stop. (wg FORDA i speców z aso jest kilka warunków nie załączenia się systemu start-stop - teoretycznie bo praktyka pokazała co innego).
Suma sumarum zdecydowałem się na wymianę akumulatora (ładowanie akumulatora nic nie dało a samo ładowanie było OK). Start stop zaczął działać częściej a problem z wspomaganiem ustał (na pół roku).

4. Po pół roku 1200 km z zaplanowanej trasy zrobiłem 1000km i pojawił się błąd wspomagania w czasie jazdy. Miałem tylko szanse na zjazd na pobocze. Po kilku sek kierownica w "pionie". Kilkukrotne odpalenie motoru rozwiązało temat.

5. Po roku czasu od pierwszego strzału pojawił się problem ponownie. Procedura z sytuacji nr 4 rozwiązała temat do kolejnego zatrzymania auta. Potem już nic nie pomogło. Próbowałem odłączyć aku na jakiś czas i nic.

Generalnie skończyło się na wymianie całej listwy z tego samego rocznika o przebiegu 20 tys.

Z tego co wyczytałem w USA była akcja serwisowa w tej kwestii, jednak nie w europie.
Ford-DK jest offline   Odpowiedź z Cytatem