Temat: [Kuga 2008-2012] pompa paliwa w zbiorniku
View Single Post
Stary 30-10-2018, 10:43   #9
jerzyski2
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 21-05-2018
Skąd: DOLNY ŚLĄSK
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 140kM
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: pompa paliwa w zbiorniku

Może i jest w każdym ale na pewno nie w Kudze, przynajmniej nie w 2.0 tdci 140km 2011. W tym pojeździe w baku jest tylko i wyłącznie jedna pompka elektryczna która naprawdę służy tylko i wyłącznie do przelewania paliwa z jednej do drugiej komory baku oraz do napełniania koszyka smoka., tak jak to już wcześniej mówiłem oraz także kolego TEDI_K.
Łopatologicznie wygląda to tak:
Wężyk wylotowy nałożony na króciec wylotowy pompki elektrycznej idzie nie do silnika tylko do drugiej komory baku a następnie przelewem wraca do koszyka smoka. Przerabiałem do dokładnie i tylko żal że dokonałem zakupu takiej pompki a okazało się że bolączka mojego samochodu była z innej przyczyny.
Tak jak kolega TEDI_K wspomniał, do zaciągania paliwa w tym modelu służy tylko i wyłącznie pompa CR
Ogólnie moduł pompki w tym modelu jest nierozbieralny i ciężko dokupić samą pompkę ale jak to się mówi dla chcącego nie ma nic…
Dodatkowo na uwiarygodnienie dodam iż przy operacji czyszczenia układu paliwowego, wymontowałem cały zbiornik wraz z modułem pompy, postawiłem wiadro po samochodem wężyki do wiadra i samochód pali i chodzi bez jakichkolwiek problemów.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez jerzyski2 ; 30-10-2018 o 11:25
jerzyski2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem