Temat: [Focus 2014-2018] Pierwszy przegląd okresowy-koszty
View Single Post
Stary 27-10-2018, 19:02   #7
Andrzej78500
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-10-2018
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Cytat:
Napisał Gosia01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr kabinowy - filtr zapachów jak najbardziej, poza tym jeśli sam kupujesz filtry, olej itd to muszą one spełniać wymogi producenta więc najlepiej kupować w sklepach specjalizujących się w częściach do Forda. Tam zazwyczaj masz części oryginalne Ford lub polecane zamienniki. Ja kupuję oryginalne, a i tak wychodzi taniej niż w ASO. Nie chcę tu robić reklamy więc nie będę podawał adresu sklepu, gdzie kupuję, ale jeśli chcesz to podeślę na privat.

Bump:
Tu mas rację i ja również wychodzę z takiego założenia, że jeśli olej spełnia warunki producenta to jest OK. Jednak powiem tak, że w jednym z ASO w Poznaniu wprost mi powiedziano, iż w ogóle nie ma możliwości realizacji przeglądu gwarancyjnego na własnych komponentach, a tym bardziej zastosowania oleju silnikowego innego niż ten, który jest podany w instrukcji obsługi samochodu - śmiech na sali, ale cóż ich wola. Pozostawiłem to bez komentarza i pojechałem do innego ASO. Następnego przeglądu już w ASO nie robię i dlatego pisałem, że po gwarancji wymieniam olej.
A co jest podane w instrukcji obsługi ? Lepkość i wymagana norma, a tabelka z castrolem to jest tylko sugestia. Ewidentnie ASO chciało oszukać- wiadomo zarabiają na tym, ale to było nieuczciwe posunięcie z ich strony które zasługuje na złożenie skargi.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://zapodaj.net/bd1bcf2f76f5b.png.html

Bump:
Cytat:
Napisał Bad Boy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ojciec swojego MK3 FL 1.6 Vi-VCT 125KM miał na pierwszym przeglądzie w tym tygodniu, łączny koszt 840zł (nie wiem jak to wygląda po rozbiciu na pozycje).
Dodam, że przegląd robiony w ASO w Poznaniu.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Zapewne tak jak wyżej, tyle, że bez kabinówki - niby przewidziana na większy okres Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Andrzej78500 ; 27-10-2018 o 19:05
Andrzej78500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem