Temat: [Focus 2014-2018] Pierwszy przegląd okresowy-koszty
View Single Post
Stary 27-10-2018, 18:32   #4
Andrzej78500
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-10-2018
Model: Focus
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pierwszy przegląd okresowy-koszty

Cytat:
Napisał MicRu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Olej wg kosztorysu ASO w Poznaniu za 3,85l 330 zł,
Robocizna 480 zł
Uszczelka 15
Filtr oleju 65 zł
Filtr zapachów 200 zł

To są ceny oczywiście dla nowych aut, dla starszych mają duże promocje.
Co do zmiany oleju, czy warto?
Castrola też znajdziesz taniej niż w ASO
Tak, tylko castrol to wątpliwa jakość ( podobnie jak motorcraft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) A Millersa kupie za 200 pln ( 50 pln litr) a to jednak marka.
Pod filtrem zapachów rozumiesz filtr kabinowy ? Co musi spełniać dana część żeby aso się nie doczepiło ? Przy oleju wiadomo musi spełniać normę producenta. A co do innych części ? Są jakieś specyficzne wymogi ?

Bump:
Cytat:
Napisał Gosia01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje dotychczasowe przeglądy gwarancyjne to tylko robocizna, co prawda mam benzynę 1,6 - 105 KM, ale ceny pewnie podobne. Ostatni przegląd na 60.000 km lipiec tego roku: wymiana filtrów: powietrza, oleju i kabinowego, wymiana oleju, wymiana świec oraz inne czynności przy tym przeglądzie zapłaciłem niecałe 400 zł w Poznaniu - Jelonek. Towar miałem swój. ASO przykładowo wyceniło olej castrol na 345 zł za 4 litry ja kupiłem za 130 z przesyłką, 4 świece 32 zł kupione w sklepie wysyłkowym w rejonie Poznania - oryginalne Ford, cena w ASO 80 zł. Reasumując na przeglądy gwarancyjne jadę ze swoimi filtrami, olejem itd, a biorę tylko robociznę. W ASO ich wycena - robocizna i towar za ten przegląd to 970 zł. Kupując sam wszystko zaoszczędziłem około 270 zł - było warto. Ja po gwarancji przechodzę na Millersa - cena nie jest super wyższa od Castrola, a opinie duże lepsze.
Dlaczego akurat po gwarancji ? Przecież skoro olej spełnia dana normę producenta, to gwarant chyba nie powinien się przyczepić ?
Andrzej78500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem