View Single Post
Stary 10-10-2018, 23:24   #27
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HeHE, jak włożą czujnik do rury wydechowej na stacji diagnostycznej, to wykaże spalanie oleju.

Piszesz że na mechanice nie znasz, ale może chciałbyś wiedzieć co może być przyczyną.Mechanik to przeczuwa, i mówiąc że poprawi, ale niewiele to da,to wie co mówi.

Jesteś własnie w tych 50 procentach, co remont sie nie udaje.
A nie udał sie dlatego, że za mocno były wypracowane tuleje cylindrowe, i za mocno wytarte tłoki.
A nowe pierścienie, po włożeniu na tłok i do cylindra od razu miały szpary ponad normę, a to dlatego że nie da sie inaczej założyć pierścieni, bo każda tuleja na 0,5 cm od góry ma wymiar oryginalny, bo tam nie dochodzą pierścienie na pracującym tłoku.

Można zrobić to, ale trzeba wyjąć silnik z ramy, rozebrać do ostatniej śrubki, dać do szlifierni w celu honowania tulei cylindroowych.

Jak mechanik robił oszczędnie, too skutek taki jak u Ciebie.
No i nawet za poprawkę w szlifierni o której mówisz jestem w stanie zapłacić, wystarczy mi że za rozebranie i poskladanie silnika nie policzy kasy, bo nie moja wina ze chciał przyoszczedzic i akurat nie wyszło. Zapłaciłem za remont zdając sie na doświadczenie mechanika, nie udalo się to liczę na reklamację i za to co było niezrobione zapłacę, jedynie robocizne chciałbym za darmo, bo to nie moja wina ze drugi raz go rozbierac będzie musiał

Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 10-10-2018 o 23:28
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem