Temat: [Transit 2006-2014] Lejący wtrysk P121c
View Single Post
Stary 07-10-2018, 05:32   #1
ek-tech
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Śląsk
Model: Ford Transit 100l
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 49
Domyślnie Lejący wtrysk P121c

Witam.Transit 2,4 Tdci , rok 2008 , przebieg 180 tyś. ,nie dymi ,odpala bez problemu nie bierze oleju , jeździ max 60km dziennie .Od czasu do czasu męczy mnie tryb awaryjny .Po podłączeniu do testera wyskakuje błąd p121c (nieszczelny wtrysk) , po wyłączeniu stacyjki kasuje się i wraca nieregularnie.Z moich obserwacji wynika że najczęściej zdarza się to przy końcówce paliwa w baku( rezerwa) choć może to przypadek. Tankuję na dobrych stacjach , filtry i olej wymieniane co 15tyś na oryginalne Motocraft .Silnik pracuje cicho i płynnie ,na wolnych obrotach nie" faluje". Kupiłem go z przebiegiem 150tyś , i były regenerowane wtryski i wymieniony EGR .Ponieważ wcześniej nie miałem styczności z Tdci (z moim ukochanym 2,5d musiałem się rozstać) pytanie czy rzeczywiście to lejący wtrysk przy braku typowych objawów a nie jakieś pierdu,czy taka jazda nie zaszkodzi silnikowi (np.dziura w tłoku). Mechanicy (nie mam zbytniego zaufania do nich a niestety w okolicy brak znawcy od Forda) od razu chcą wyciągać wtryski ,ale ja to już przerabiałem i wiem ile to kosztuje.Z opinii wynika że tych wtrysków się nie regeneruje ale zanim wywalę kasę na nowe wolałbym sprawdzić czy to nie coś innego.Wszystkie sugestie i porady mile widziane.
ek-tech jest offline   Odpowiedź z Cytatem