Temat: [Kuga 2013-2020] Odczyt wartości DPF
View Single Post
Stary 25-09-2018, 19:44   #12
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi

Cytat:
Napisał flashhh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj uruchomiło mi się dopalanie na trasie i trwało około 40 minut i ku mojemu zdziwieniu po zrobieniu odczytu mam tak
DPF_LOAD mam 60%
DPF_SOOT mam 23%
więc zamiast te wartości maleć to wzrosły , chyba to raczej jak zbliża sie do zera to jest zapchany i wymaga regeneracji .
Czy może ktoś wypowiedzieć się w tej materii.
Pozdrawiam

czy to nie dziwne że taki długi czas procesu dopalania , wszędzie czytam że trwa ok 15 minut.
Tak się zastanawiam czy mechanicy mogli coś mi uszkodzić bo od czasu wymiany rozrządu i filtrów min paliwa (mieli duży problem
aby im odpalił po wymianie bo układ się zapowietrzył)
No i teraz to właściwie co tylko wyjade z garażu to za każdym razem uruchamia się dopalanie??
Jeszcze jedno pytanko czy w Fordach jest taki problem z wymianą filtra paliwa bo robiłem to wiele razy w Passacie B6 i nigdy nic nie odpowietrzałem, pompka dobiła ciśnienie i po 3 sekundach odpalałem auto.
jak ci się udało sprawdzić że wypalanie w trasie trwało aż 40 min !!!. Tyle czasu to mi nawet w mieście nie wypalał (trwało to jakieś 15-20 min i to w korkach). Na trasie wypalanie trwało jakieś 5-7 min. A co do wartości po wypaleniu (te 23%) to na trasie zawsze tak miałem i nie wiem czemu tak było. Jadąc na trasie to nawet zamulenia nie było czuć podczas wypalania.
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem