View Single Post
Stary 25-09-2018, 16:56   #1
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Witam!
Często rozmawiam w trakcie jazdy i męczy mnie nieco wybieranie numeru za pomocą strzałek na kierownicy. Posiedziałem więc trochę i poczytałem o systemie voice control. Nauczyłem się kilku komend po włosku (akurat w tym języku mam) i dzisiaj postanowiłem sprawdzić jak to działa. Tyle, że nie działa… Mam problem z wyborem kontaktu.

Przy próbie zadzwonienia pod wybrany kontakt poprzez komendę „chiama nome IMIĘ” (zadzwoń do IMIĘ) system odpowiada mi „rubrica vuota” (pusta książka adresowa). O co może chodzić? Cały spis kontaktów mam widoczny na wyświetlaczu w samochodzie, ale nie mogę żadnego z nich wybrać głosem.

Wpisałem komunikat „rubrica vuota” w google i przejrzałem za pomocą tłumacza stron włoskie fora. Jeden z użytkowników napisał krok po kroku jak zapisać kontakt za pomocą komend głosowych, ale całą procedurę (podanie nazwy, podanie numeru itd.) trzeba powtarzać dla każdego kontaktu z osobna. I jest to zapis do pamięci modułu voice control.

Jak to jest? Czy istnieje prosta możliwość wyboru połączenia z danym kontaktem zapisanym tylko w telefonie?

Gdzieś tam jeszcze spotkałem się z komendą „cellulare chiama nome”. Po podaniu nazwy kontaktu system jednak odpowiada „niemożliwe”

* Wszystkie komendy próbowałem porównując manuale w języku polski i włoskim.
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem