View Single Post
Stary 23-09-2018, 16:17   #13
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Zalalem teraz valvoline synpower 5w30, filtr oleju oczywiście też wymieniony.
W ostatnim 500 km łyknęło mi jeszcze więcej bo około 200ml/500km, ale akurat miało prawo bo miałem dosyc długą trasę na wysokich obrotach (nie pamiętam jakich, prędkość 150-160 km + w mieście też było dynamicznie), no i też olej miał przejechane kilka tys km, więc już nie był jak nowy, może pod koniec życia przed wymiana łyka trochę więcej, bo olej traci swoje właściwości.
Na innym forum ktoś mi zaproponował pobranie próbki oleju do laboratorium Blackstone, nie wiem co to da ale wolę sprawdzić i może coś się dowiem, bo już za dużo kasy w to auto wpakowalem, bo remont, dwa razy sprzęgło, zawieszenie tył tuleje wszystkie, naprawy trochę kosztowały i chyba mogę wymagać żeby było dobrze naprawione, może tylko mi się wydaje że coś jest nie tak, zmierze zużycie jeszcze raz . Mam nadzieję że może wymiana oleju z 5w40 na 5w30 pomoże, ale też nie wiem czy źle nie robię bo mechanik kazał lac 5w40. No ale olej jak olej, dedykowany jest 5w30 to nie powinno być gorzej.
Mechanik mówił że każdy silnik jest indywidualny i trochę może zjadać oleju, jednemu zjada mniej, drugiemu wiecej. Jakby co to zrobi mi to samo tylko że nie gwarantuje że będzie lepiej...
250 ml to może nie jest dużo, ale co 1000km muszę dolewac. Jak mam na minimum i zaleje 250-350 ml to wskakuje na 3/4 bagnetu.
Teraz sprawdzę jeszcze dokładniej ile mi łyka, mam zalane 3/4 (zmierzę dokładnie ile w butli 5 litrów zostało oleju po zalaniu), na dolewki mam butelki litrowe, po kilku tysiącach km będę wiedział.
Jak zużycie oleju nie zwiększy się lub trochę zmaleje i na 10 tys km wystarcza mi na dolewki dodatkowe 2 litry to nie będzie źle i będzie można spać spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 23-09-2018 o 16:20
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem