View Single Post
Stary 21-09-2018, 21:53   #1639
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Lampy do jazdy dziennej DRL

Dołącze sie do tematu, również planuje wymiane "zaślepek" na DLR-y led-owe.

1. Jak nie mialeś fabrycznie led-ów to prawdopodobnie bedziesz potrzebował jeszcze paru innych gadzetów, jak zlizgi do montażu oraz troche okablowania zeby to zadziałało, a to juz robi koszty.

Ja sobie zamówiłem takie
https://pl.aliexpress.com/item/Whole...731985283.html
To są te same chinczyki co chodzą u nas na allegro po 400-500zł.
To mają być światła do jazdy dziennej, więc nie wymagał bym od nich wiele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mają świetcić i pasować w oryginalne miejsce w zderzaku, więcej chyba nie potrzeba.
Podobno świecą bardzo podobnie do oryginałów, bo czemu miały by sie jakoś specialnie róznić, barwa światła jest zblizone do oryginału 6000 ~ 6700 k (zimny led)
Tutaj jest duży plus, bo to jest kompletny zestaw, podpinasz i działa, bez dodatkowych kombinacji jak dedykowana instalacja której może brakować itd.

Nie zależy mi również specialnie na tym, żeby te ledy świeciły jako postojówki, już je mam w lampach (halogen) - sprawdzają się wzorowo :F

2. Kwestia czujnika zmierzchu. W polifcie bez ledów jest tak, że po załączeniu zapłonu uruchamiają sie automatycznie światła mijania.

Z tego co znalazłem na tym forum, dołożenie oryginalnego czujnika to nie jest taka prosta sprawa, pomijając fakt, że cieżko go wogóle gdzieś dostać. Nikt tego nie demontuje? Za dobrze jest to przyklejone do szyby? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pogrzebałem i znalazłem takie moduł firmy Proxima, model KAWA-Z Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://www.proxima.pl/produkt/kawa-z

Jest to moduł dedykowany do pojazdów ze światłami dziennymi LED.
Ktoś może miał styczność z tym produktem?
Wygląda to obiecująco jako zamiennik orginalnego czujnika. Co prawda funkcja uruchamiania świateł bez przełącznika jest troche dubluje, ale bardziej chodzi o sam czujnik zmierzchu.

BTW. Czy w sztukach z fabrycznym DLR-em zapalają sie również tylne światła pozycyjne?
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem