View Single Post
Stary 15-09-2018, 17:55   #1
buko06
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Zimny kuleje,szarpie podczas jazdy,skoki obrotów,automat

Witam.

Kupiłem Forda Mondeo 2.0 TDCI 130km Automat. Przebieg 320tyś.

Auto pali na dotyk ale potem przez 10sekund kuleje, jak również jadąc szarpie, jak na postoju dam mu gazu odrobinę to pracuje dobrze. Ciepły odpala również z wahaniem obrotów ale po 2 sekundach chodzi normalnie. Przy gaszeniu auta nie za każdym razem występują drgania karoserii.

Zauważyłem że podczas jazdy jadąc stała prędkością skaczą obroty 300-400 bez względu na bieg. Po czym oczywiście auto delikatnie przyspiesza względem tych obrotów. Przy naciśnięciu gazu do połowy albo do spodu nie czuć szarpnięć, stuków płynnie się wkręca do końca. Skrzynia ogólnie czasami sobie szarpnie ale delikatnie. Nie ma uderzeń, miękko zapina D jak i wsteczny.

Raz na jakiś czas też przez ułamek sekundy podczas jazdy ze stałą prędkością występują drgania karoserii w odczuciach jakbym wjechał w konkretną koleinę drży przy tym konkretnie kierownica i czuć delikatne przyhamowanie auta.

W aucie wymieniłem filtr paliwa i wlałem preparat do czyszczenia wtrysków ale nic zbytnio to nie pomogło.

Błędy na komputerze :

C1310- przetwornik ciśnienia hamowania koło przedniego lewego- przerwa w obwodzie ( jest ktoś w stanie powiedzieć gdzie znajdę ten czujnik ? przy pompie czy to czujnik abs w kole ?)

Czy ten czujnik może wpływać na pracę skrzyni biegów
?

Chcę jakoś odizolować skrzynię od silnika i ustalić co jest przyczyną czy ślizgające się sprzęgło czy silnik powoduje że skrzynia tak pracuje.
Poziomu oleju w skrzyni nie sprawdzałem ale mam to w planach.
Silnik i auto całe suche od spodu.
buko06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem