Temat: [Mondeo 2007-2014] Drgania kierownicy w czasie jazdy
View Single Post
Stary 10-09-2018, 15:15   #10
Aras86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy w czasie jazdy

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tarcze? Chyba to jeszcze zostało do sprawdzenia, u mnie również jest bicie na kierownicy od 100km/h w górę, ale również podczas hamowania mam mocne bicie (hamowanie od prędkości 50km/h w górę). Również zawieszenie sztywne, wymienione ostatnio drążki, zrobiona geometria, koła wyważone... więc zostają jedynie tarcze.
Tarcze to temat rzeka - wymieniam średnio co pół roku. Krzywią się (ja tak myślę) z racji tego, że biją koła. Kiedy zakładam nowe klocki i tarcze to bicia przy hamowaniu nie ma, natomiast w czasie jazdy dalej jest. Po czasie bicie następuje przy jeżdzie i przy hamowaniu. Nie kupuję tanich tarcz i klocków - albo Brembo albo Pagid.

Cytat:
Napisał matsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak przy 110 km/h odpuścisz gaz to drgania ustają?
Tak, drgania występują kiedy puszczę gaz i kiedy mam wciśnięty, również nie ma znaczenia czy auto jest na biegu czy na luzie, z wciśniętym sprzegłem lub nie.

Jedna rzecz jaka przyszła mi ostatnio do głowy to są czujniki ciśnienia powietrza. Trzymają się one na wentylu ale także są "klejone" to felgi. Może byc tak że się odczepiły od felgi i jest lekki luz na wentylu? To z koleji prowadziło by do stracenia balansu kół? Koła wyważałem milion razy i mogę wrócić do tego samego miejsca, bądź pojechać do innego i koła mogą pokazywać od 10 do 15.
Aras86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem