Temat: [Mondeo 2014- ] Akcja serwisowa sprzęgła 18S07
View Single Post
Stary 06-09-2018, 08:47   #102
PRZEMOLO79
ford::beginner
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: 3-MIASTO
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1,5 ECOBOOST 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Witam
Jestem po akcji serwisowej w dniu wczorajszym. Więc tak. Ford sam nie zaprasza trzeba się upomnieć, bądź przy pierwszej wizycie na serwisie akcja zostaje wykonana. Cała procedura polega na diagnostyce sprzęgła. Jeżeli jest wszystko OK zostaje wgrany soft, jeżeli coś jest ze sprzęgłem zostaje wymienione (komplet) i również wgrany soft. Co do samego pytania z mojej strony o ingerencję softu otrzymałem odpowiedź, że ma wykrywać????? uślizg sprzęgła i wywalać kontrolkę check w razie "W". Na moje pytanie jaka jest ingerencja w parametry silnika (moment -obniżanie przy ruszaniu, czy moc)z uśmiechem na ustach otrzymałem odpowiedź, że nic im o tym nie wiadomo żeby coś takiego miało mieć miejsce :diabelek:. Co do subiektywnych odczuć po akcji. Przy ruszaniu pod koniec wysprzęglania jest lekkie szarpnięcie, nie było. Jest jakby nieco głośniej szczególnie na 1 i 2 biegu. Zbiera się raczej tak samo:roll: Może to czysto subiektywne odczucie i wrażliwość na wcześniejsze komentarze (jakby człowiek nie wiedział to by się nie wgłębiał). Pojeździmy zobaczymy. Ruszałem jeszcze próbnie po podwórku kilka razy i uda się ruszyć bez tego szarpnięcia kwestia przyzwyczajenia ale jest nieco inaczej nie da się ukryć.
Pytałem również co jeżeli na akcję zgłosiłbym się powiedzmy za rok przy najbliższym przeglądzie (licząc że może coś wyjdzie w miedzy czasie i będę miał sprzęgło za free) nie ma problemu. Mają jednak prykas żeby akcję przeprowadzić możliwie najszybciej. Zaniechanie może być interpretowane jako wymuszenie. Natomiast wgrany soft i sprzęgło OK (jak w moim przypadku)niekoniecznie uprawnia do gwarancyjnej wymiany jeżeli padnie np. za rok. Odpowiedź serwisu: decydował będzie Ford Polska.
PRZEMOLO79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem