Temat: [Focus 2008-2011] instalacja tempomat
View Single Post
Stary 03-09-2018, 23:53   #40
jareeq
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 TDCi 90km
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat

Kolego @hindus kolega @tedi_k możne mieć rację, to jest poliftowy trend z zamówienia flotowego. Na forach widziałem przy kilku okazjach że właśnie w trendach może być niespodzianka (coś jest / czegoś nie ma)
Sprawdzę wszystko, dla pewności czujniki (choć raz już wymieniałem filtr klimy i odkręcałem pedał ale nie pamiętam co tam było), potem odczepię osłonę z kierownicy i sprawdzę w skrzynce ilość przewodów.

@weuek
Powielanie płetwy to raczej był o wyjaśnienie nieścisłości. Moja płetwa ma tylko sterowanie radia. Z racji dziwnych nazw na portalach z kierownicami 'multifunkcja' wydawała mi się być czymś więcej niż tempomatem. Nie wiem czy takie coś istnieje w wersji fabrycznej, w każdym razie u mnie nie jest potrzebne.
Widziałem oczywiście przeróbki, (słynny wątek 150 stron na forum na którym jest oferta płetwy).

Przy okazji dywagacji na temat kierownicy skórzanej - za 120 zł kierownica w stanie na 4+ to w obecnych czasach niezwykła okazja. Obejrzałem już kilka i realna cena przy 4 ramionach z kompletem przycisków bez poduszki to raczej 200. Za 120 to są do obszycia.
jareeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem