View Single Post
Stary 27-08-2018, 20:40   #1
yarpiin
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Unhappy 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

Witam wszystkich forumowiczów.

Od nie dawna jestem posiadaczem Mondeo 2.0 tdci 145 2008r . Od kilku tygodni a dokładniej po wymianie Turbiny Mondek zapadl na przypadłość ciężką do zdiagnozowania.
Mieszkam w UK ale tam magicy rozłożyli ręce pomyślałem że w kraju ktoś go wyleczy. Niestety brak mechanikow , diagnostycy rozkładają rece.

Wiec do rzeczy. Autko jadac ze stala predkoscia po lekkim nacisnieciu gazu zaczyna glosno klekotac, co najgorsze im bardziej rozgrzany silnik tym klekot glosniejszy. Dzieje sie tak w zakresie 1500-2000 obrotow nie zaleznie od biegu.

Dodam ze mam zaslepiony egr. Diagnoza w polsce odslepic egr wyczyscic jezeli zasyfiony i wymienic zaworek podcisnienia turbiny. Podobno puszczal i powodowac mial blad p003a , delikatne przeladowanie i czkawke podczas przyspieszania okolo 3000 obrotow.

Zaworek wymieniony , egr odslepiony a auto zaczyna szarpac i sie krztusic po odpaleniu i jadac ze stala predkoscia - przyspiesza w miare normalnie.

Zaslepiam egr ponownie autko jedzie ok tylko glosno klekocze i ma czkawke podczas mocnego przyspieszania.

Przeczytalem setki stron forum , Mondeo , Forda I innych z tym silnikiem i rady tam wyczytane nie pomogly w moim przypadku.

Jezeli jest tu jakis ktos z okolic Inowroclawia kto potrafi pomoc to prosze o kontakt , niestety mam 2 tygodnie na rozwiazanie problemu a lokalni mechanicy albo rozkladaja rece albo nie maja czasu/ochoty sie z tym babrac.

Bardzo prosilbym o pomoc.

Pozdrawiam

Sławek

Ostatnio edytowane przez yarpiin ; 27-08-2018 o 20:54
yarpiin jest offline   Odpowiedź z Cytatem