View Single Post
Stary 24-08-2018, 08:09   #4651
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Nieprawda. Google i Waze pokazują wypadek natychmiast po zwolnieniu kolumny aut (po to produkty Google potrzebują lokalizację) i po powiadomieniu przez użytkowników Waze.
TomTom ma swój system który jest też całkiem sprawny.
Do tego w Polsce dochodzi Yanosik który podaje radary i patrole bo policji (Waze też ma taką funkcję, niestety nie działa w Niemczech).
NX bazuje jedynie na komunikatach z sieci TMC która jest aktualizowana z opóźnieniem, a szczególnie rozładowanie korka lub koniec robót.
Wiem bo używałem tego w starym TT i próbowałem w NX więc widzę jak stare są informacje. Porównałem nawet NX z Google i Waze na tej samej drodze i NX bym nie zaufał.

Ja wolę mieć telefon i omijać korki niz stać ciesząc się że nie mam nic na desce.

Zresztą nie tylko o to chodzi. Co kolejna osoba pyta się o funkcje normalne w nowszych nawigacjach a niedostępne w NX. Choćby zapisanie adresów czy nawet sposób wybierania pozostawiają wiele do życzenia.
Nie wypowiem się nawet o jakości wyświetlacza.

A odnośnie telefonów to proponuję sprawdzić w którym roku był wyprodukowany Samsung S4, S5 czy choćby S6 do którego już też nie ma update systemu.
NX od 2006 roku miał chyba tylko jedną małą modyfikację w 2009 czy 10.

Jak ktoś ma takie radio i chce tylko coś co w jakiś sposób go poprowadzi to ok.
Ja piszę to dla ludzi którzy chcą wydać po 2000-3000 złotych żeby mieć taki sprzęt. Ja bym kupił dobrego chinola na Androidzie.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 24-08-2018 o 14:53
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem