Temat: [C-MAX 2003-2007] Regeneracja tylnego zacisku
View Single Post
Stary 03-08-2018, 09:37   #38
Tom84
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Ghia
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Regeneracja tylnego zacisku

Witam i odgrzewam temat.

Jestem mechanicznie zielony jak szczypiorek na wiosnę, więc proszę się nie zrażać poziomem zapytań... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W moim fordziku mam EPB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., które jakiś czas temu zablokowało mi zupełnie auto ("całkowita awaria EPB"). Nie mogłem odpuścić zacisku nawet linką w podłokietniku. Dopiero zresetowanie układu poprzez rozłączenie akumulatora pomogło. Obecnie nadal świeci mi się całkowita awaria EPB, ale jeżdżę z tym komunikatem i nic wielkiego się nie dzieje. Chciałbym jednak uporządkować sprawę. W warsztacie powiedzieli mi, że trzeba pewnie wymienić zacisk hamulca i zaśpiewali, że ten element kosztuje 750 zł... Znalazłem w necie zaciski za 200 zł (https://allegro.pl/zacisk-tyl-lewy-p...uct&bi_m=reco&).
Nie zamierzam się bawić w zestawy naprawcze, bo się na tym nie znam, a poczytawszy ten temat tylko się w tym utwierdziłem.

Pytania:
1. Czy zaciski należy wymieniać też po obu stronach jednocześnie?
2. Czy razem z zaciskiem trzeba też wymieniać tarcze i klocki?
3. Czy zacisk z linku powyżej jest ok?
4. Czy powinienem zwrócić uwagę na coś jeszcze?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Tom84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem