Temat: [Mondeo 2007-2014] Błędy P003A i P0299
View Single Post
Stary 02-07-2018, 14:54   #26
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Błędy P003A i P0299

P0003a znaczy tyle że pozycja gruszki brana z czujnika jest inna niż ECU ma obliczone.
Dzieje się tak kiedy:
1. Zmienna geometra jest zatarta i czujnik nie odczytuje wartości min/max. Po starcie silnika łopatki jak pamiętam skaczą min max żeby mieć referencje.
2. Geometra lub sztanga lub gruszka są zużyte/ uszkodzone i sztanga wychodzi poza wartości graniczne lub do nich nie dochodzi. Np sworzeń sterownia przechodzący przez korpus jest wyrobiony przez co luz pozwala na pociągnięcie sztangi dalej niż odbojnik (ukosuje się).
3. Turbo po regeneracji złożone bez kalibracji czujnika. Turbo mechanicznie działa ale np pozycja spoczynkowa sztangi jest delikatnie przesunięta i nie odpowiada pozycji spoczynkowej czujnika. Na przykład odbojnik jest za bardzo dokręcony i nadrobili wysunięciem sztangi.

Ja ustawiałem sztangę ręcznie na aucie po ustawieniu mechanicznym.
Trzeba się podłączyć do wtyczki przy turbo jak ta jest podłączona do czujnika ( od tyłu)
Jak pamiętam to fiolet i szary bo żółty kabel to chyba referencyjne 5V ( ktoś by musiał potwierdzić).
Muszę sprawdzić wartości ale wydaje mi się że miało być 0v przy spoczynku i chyba 3.6v na max podciśnieniu.
Podciśnienie podajesz pompka prozniowa.





Sent from my iPhone using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem