View Single Post
Stary 02-07-2018, 10:37   #18
szuldek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Halinów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 i 16V 145 KM 107 kW
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne zachwanie wyświetlacza. Zdjęcie w poście.

Cytat:
Napisał michal11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, Panowie może ktoś z Was miał podobny problem z wyświetlaczem w S-maxie (zobacz zdjecie) i może coś podpowie odnośnie przyczyn. Gdy włączę samochód to wyświetlacz pracuje prawidłowo lecz w pewnej chwili (nie ma reguły dzieje się to ot tak) przełacza się w to co jest na fotce i tak pozostaje do końca jazdy. Poprawa dopiero po kolejnym uruchomieniu samochodu. Może macie jakieś pomysły??
Hej
deko odkopie,
wczoraj miałem identyczną sytuacje z zegarami jak michal11, po chwili problem zniknął, zapewne powróci, nie będę na razie interweniował, chcę rozeznać w temacie,
- jest sens naprawiać wyjęte? np poprawić "zimne luty" tego może dotyczyć problem wyświetlacza?Jeśli nie co jest może być przyczyną?
- skoro kupie identyczny licznik (używany), pasujący do mojego modelu, jak mam sprawdzić czy ten sam problem nie wystąpi? jak się uchronić przed tym?
- wymieniając na inny pasujący co dokładnie trzeba zaprogramować,
zrobię to programem FORScan? programowałem kiedyś immobilasier do Forda Fusion tym programem, ma spore możliwości czy musi być specjalny soft i interfejs który posiada tylko ASO FORD?
chodzi tylko o dodanie nowego licznika + IMMO?
- jak to jest z przebiegiem, jak sie przepisuje przebieg?Jeśli nowe zegary mają wyższy niż mam to już kombinacja z "fachowcami od liczników", Jeśli odwrotnie to programowanie samego chipa czy przez OBD?

Poproszę o konkrety z podaniem kosztów

michal11 wymieniałeś licznik, jeśli tak na co?

Ostatnio edytowane przez szuldek ; 02-07-2018 o 10:40
szuldek jest offline   Odpowiedź z Cytatem