View Single Post
Stary 05-06-2018, 19:55   #15
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał Szczepixol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem indeks nośności moich opon i wynosi on 84 czyli chyba 500kg.
Czyli max 1000 kg na oś auta. Popatrz na tabliczkę znamionową a tam masz dopuszczalne naciski osi przedniej i tylnej ale....to nie jest mało. Fiesta to ma DMC w okolicach 1600 kg. czyli jest spory zapas. Czyli tak sobie zażyczył Ford .Reasumując musieli mieć inny argument.

Bump:
Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza sie, ale chodzilo mi o to ze nawet jezeli producent nie przewiduje mozliwosci ciagniecia przyczep, to zezwala na montaz haku ale dopuszczalne dmc na haku to np. 60kg. Przyczepki juz nie przypniesz ale bagaznik na rowery owszem.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcinie dopuszczalny nacisk pionowy na zaczep dla przyczep do 3500 kg DMC wynosi 75 kg także czy to przyczepa czy bagażnik rowerowy , w zasadzie jest to bez znaczenia a adnotacja o zaczepie musi być. Nigdy nie będzie gwarancji że na tym "rowerowym" haku nie wyląduje przyczepa bo o tym tylko właściciel zadecyduje a dla SKP nie ma takich podziałów więc adnotacja musi być w dowodzie rejestracyjnym każdego zaczepu. Auto z zaczepem musi mieć adnotację bo inaczej jest usterka istotna. Można przed badaniem demontować ale organa na drodze też swój rozum mają i dowodzik zatrzymają. Reasumując każdy "hak" ma być wpisany a SKP definiuje możliwość na podstawie tabliczki i wyciągu z świadectwa homologacji. A producent ? Nie mam pojęcia dlaczego uniemożliwił to w tym aucie.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem