Temat: [Focus 2004-2008] Spalony wyświetlacz licznika
View Single Post
Stary 05-06-2018, 17:56   #1
urb
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-11-2014
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Exclamation Spalony wyświetlacz licznika

Witam serdecznie,

Na wstępie napiszę, że temat dotyczy Focusa MK2 rocznik 2006, 1.6 TDCI 90kM.

Kilka dni temu zauważyłem, że mój wyświetlacz między licznikami zaczął świrować, następnie pojawiły się czarne krateczki po czym cały tekst zgasł i w tej chwili jedynie się podświetla co jest oczywiście normalne. Wyświetlacz pewnie się spalił i właśnie... czy istnieje możliwość wymiany samego wyświetlacza bez zegarów?? Rozumiem, że przejechane kilometry gdzieś tam mi się nabijają w komputerze tylko wyświetlacz ich nie pokazuje.. czy jest inaczej?

Gdzieś wyczytałem, że wymiana całego licznika z tablicami wiąże się z programowaniem kluczyków oraz przekręceniem licznika na odpowiednią wartość przejechanych kilometrów, czy to prawda?

Krótko mówiąc, co mam zrobić żeby wyświetlacz znowu działał jak wcześniej, a żeby wszystko zgadzało się ze stanem faktycznym?

Przepraszam, jeśli wszystko zagmatwałem albo niezrozumiale napisałem. Jestem laikiem w sprawach usterek samochodowych i bardzo proszę o waszą pomoc, ewentualnie gdzie mógłbym to naprawić lub czy mógłbym zrobić to sam (lub z kimś znającym się w temacieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Pozdrawiam Maciek
urb jest offline   Odpowiedź z Cytatem