View Single Post
Stary 29-05-2018, 18:41   #18
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Cytat:
Napisał st_patryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś odkręciłem pokrywę filtru powietrza - faktycznie jest w średnim stanie ale nie na tyle by zatykał dolot.

Odkręciłem więc przepustnicę i profilaktycznie wyczyściłem cały nagar z talerza,okolicy styku obudowy i krawędzi talerza oraz osi obrotu. Otworzyłem pokrywke od silniczka - wszystko czyste, zębatki nie wyrobione.

Po zamontowaniu i przejechałem kilka kilometrow. Efekt niesamowity. Silnik trzyma stale obroty gdy jedzie na jałowym biegu bez wciśniętego sprzęgla, przy każdej prędkości. Auto w odczuciu jest bardziej dynamiczne. Znikł efekt przytkania, dławienia przy ruszaniu z miejsca i zmiany biegu z 1 na 2 i 2 na 3. Myślałem, że to wyrobione sprzęgło a jednak nie. Nigdy bym nie pomyślał, że taka niewielką warstwa osadu może mieć tak negatywny wpływ na pracę silnika.

Czy talerz w przepustnicy w pozycji spoczynku ma być zamknięty całkowicie czy musi być delikatnie uchylony?

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Przepustnica w spoczynku jest lekko uchylona tak ma być. Jak byś się posłuchał mnie na samym początku jak ci napisem to dawno by było po problemie.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem