View Single Post
Stary 16-05-2018, 08:42   #4
RAFALR30
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-02-2014
Skąd: Poznań
Model: FF2 FL Ambiente Kombi
Silnik: 1.6 benzyna 100kM
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Kamera - podłączenie pod przewody światła cofnia

Cytat:
Napisał spidi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdemontuj tylną prawą lampę i wepnij się przy wtyczce. Włącz wsteczny i sprawdz jakąś kontrolką 12V. Ford oferuje uruchamianie kamery cofania poprzez Can. Jeśli masz radio multimedialne może posiada tą funkcje?

Tak mam stację multimedialną Bosion - zestaw jak na zdjęciu i w linku poniżej
https://pl.aliexpress.com/item/bosio...825086718.html

Już teraz po włączeniu wstecznego (a nie mam jeszcze kamery) włącza mi się stacja multimedialne (jeżeli nie była wcześniej włączona) lub przełącza się ekran na widok z kamery (gdy stacja multimedialna jest włączona) ale pojawia się napis o braku sygnału video z kamery - to jest uruchamianie obrazu z kamery poprzez Can. Samą kamerę muszę zasilić najlepiej z zasilania światła wstecznego przez co kamera nie będzie pobierać prąd bez przerwy, tylko przy samym manewrze cofania będzie miała zasilanie.

Kolejne moje pytanie. Mam zestaw kamery WiFi jak na zdjęciu. Gdzie najlepiej podpiąć zasilanie odbiorniki WiFi tak, aby i on nie pobierał prądu przez cały czas a tylko w momencie włączenia biegu wstecznego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Bosion Ford Focus.jpg (67.0 KB, 90 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Kamera Ford Focus.jpg (79.3 KB, 80 wyświetleń)
RAFALR30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem