Temat: [Kuga 2008-2012] Dołożenie modułu Bluetooth
View Single Post
Stary 11-05-2018, 13:47   #25
quarti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2007
Skąd: lubuskie
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Domontowanie modułu Bluetooth

Przerabiałem ten temat u siebie. W modułach AM5T nie da się "uruchomić" języka polskiego.
Musisz zakupić używkę - moduł D1BT-14D212-xx Ja kupiłem na allegro D1BT-14D212-NA. Koszt 90 zł.
Wymiana modułu bajecznie prosta. Po zdemontowaniu schowka dkręcasz 2 śruby, wypinasz złącze i montujesz nowy moduł.
Po uruchomieniu zapłonu chwilę trwa zanim nowy moduł się zaadoptuje. Następnie w ustawieniach SYNC robisz reset główny modułu, aby usunąć dane poprzedniego użytkownika.
Po tej operacji nadal masz język angielski. Teraz konieczna jest aktualizacja oprogramowania.
Aktualizację ściągasz np. stąd http://www.tmp51886.atomnet.pl/sync/ , rozpakowujesz na sformatowanego pendriva, umieszczasz w wejściu USB pod podłokietnikiem. Z ustawień SYNC wybierasz aktualizację. Proces aktualizacji trwa około 20 minut. Zostaniesz powiadomiony o tym w języku angielskim jeśli taki masz ustawiony. W trakcie aktualizacji na wyświetlaczu nic się nie dzieje. Dobrze abyś w tym czasie miał uruchomiony silnik. Po zakończeniu aktualizacji moduł się zresetuje i powita Cię miły kobiecy głos w języku polskim. Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
quarti jest offline   Odpowiedź z Cytatem