View Single Post
Stary 06-05-2018, 14:09   #12
Smugg69
ford::average
 
Avatar Smugg69
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Cytat:
Napisał bayerp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
udało Ci się coś z tym zrobić?
mam podobny problem, wskazówka obrotomierza ostatnio mi szaleje - często pokazuje 0 na uruchomionym silniku. Dopóki nie zrobię testu zegarów, nie wróci na miejsceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj się za to wziąłem, rozebrałem licznik i zdjąłem wskazówki metodą na łyżeczkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nasadziłem ponownie, tylko trochę lżej (od obrotomierza miała większy opór niż prędkościomierz i tarcza pod nią była porysowana, czyli obcierało) i na testy do auta.

Obrotomierz działał ok. za to prędkościomierz po chwili zablokował się na 20kmh...

Ponowne rozbieranie i tym razem zgiąłem kartkę papieru na 4 i podłożyłem z lewej i prawej strony wskazówki i wcisnąłem. Teraz wskazówki nie dotykają tarczy, tylko mają od niej ok 1 mm odstępu. Nic nie ociera, wskazówka chodzi z lekkością, póki co w aucie śmigają jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zobaczymy za jakiś czas.
Smugg69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem