Temat: [Fusion - Mondeo USA] USA a EU porównania watek zbiorczy
View Single Post
Stary 27-04-2018, 20:10   #549
MILITH
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: FUSION
Silnik: 2.0 ECOBOOST
Rocznik: 13
Postów: 33
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał epsson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
jestem tu nowy i mam taką sprawe:
Mam Fusion 2.0 eb, wersja se ze skrzynią automatyczną (hydrokinetyczną), rocznik 2013 - modelowo 2014. od lutego tego roku (mój pierwszy automat - przebieg 70 000 km). Zauważyłem, że przy zmianie biegów z 2 na 3 jest odczuwalne lekkie szarpniecie (jakby samochód chciał "wyrwać" do przodu). Siła tego jest uzależniona od operowania pedałem gazu. Inne biegi zmienia niemal niezauważalnie. Ma ktoś podobnie? Bo nie wiem czy tow wada czy tak jets w tych modelach?
Pytałem o to samo część użytkowników tego forum i większość "z nas" szczęśliwych posiadaczy Fusiona ma dokładnie taki sam objaw. Ja również. Po wymienia oleju następuje praktycznie nieznacząca poprawa. Niby normalne - jeździć.

W związku z tym mam jedną rzecz dla Was do wypróbowania. Wyczytałem w oryginalnej instrukcji i doświadczyłem również sam, że odłączenie akumulatora a w moim przypadku jego wymiana spowodowała zresetowanie ustawień skrzyni. W prostych słowach: "uczy się ona od nowa użytkownika". W moim przypadku po wyjeżdżeniu całego baku paliwa jest zauważalna poprawa (nie dramatyczna ale zawsze). Jeżeli ktoś będzie próbował to dajcie znać czy coś Wam to dało.
MILITH jest offline   Odpowiedź z Cytatem