Temat: [S-MAX 2006-2015] Awaria skrzyni powershift
View Single Post
Stary 27-04-2018, 19:47   #78
P:otrek
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-04-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Moi drodzy potrzebuję pomocy kogoś z Warszawy bo niestety ale mój power shift świruje i póki co - a byłem w dwóch miejscach w Warszawie nie uzyskałem żadnych odpowiedzi.

To mój pierwszy Ford - Mondeo Mk4 2.0 TDCi 2013 rok 140 z mapą na 163 KM do tej pory sprawował się wspaniale. Niestety ale zaczął świrować jakieś 2 tygodnie temu.. Najpierw w trakcie jazdy na trasie pojawiało się klasyczne "ograniczenie funkcji skrzyni biegów" i zblokowany bieg i mogłem jechać max 40 km/h. Z racji, że byłem w okolicy warsztatu, który robił mi mapę na 163 KM (Solid Garage) stwierdziłem, że dotoczę się do nich może to załatwią.

Przyjeli autko i po rozblokowaniu skrzyni i zrobieniu jej adaptacji (nie wiem czy tylko sprzęgła czy też wybieraka nie powiedzieli) oznajmili, że problem raczej załatwiony bo auto sprawne. Niestety tuż po odbiorze okazało się, że znowu wpada w tryb "ograniczenie funkcji..". Niestety nie uzyskałem odpowiedzi na temat ewentualnych błędów i przyczyn tylko - musimy rozebrać skrzynie żeby cokolwiek stwierdzić i wie Pan musi byc Pan przygotowany bo koszty pójdą w tysiące złotych..

Stwierdziłem, że zacznę szukać innej diagnozy i być może tańszego rozwiązania. O dziwo ruszając od nich ponownie auto magicznie znowu zaczeło działać! Nic się nie działo przez ok 2 tygodnie i jakieś 1000 przejechanych kilometrów do czasu aż znowu wyskakuje magiczne "i" z ogarniczeniem funkcji.

Po zgaszeniu i odpaleniu silnika auto odżywało i już było ok. Stwierdziłem, że pojadę do ASO może pod kompem zobaczą coś więcej i naprawodzą na trop. Niestety w ASO stwierdzili, że błędów żadnych nie ma auto gra i buczy i być może trzeba olej wymienić (ostatnia wymiana była w ASO przy 60 tkm obecnie 98 tkm). Rzucili kwotę 1400 zł za wymianę (ASO na Krasnobrodzkiej w Warszawie).

Przyjąłem więc tylko koszty podpięcia pod kompa w ASO i przeglądu na klatę i tak jeździłem z 1.5 tygodnia i parę razy wyskoczyło ograniczenie funkcji ale znowu po zgaszeniu było ok aż do dzisiaj..

Auto zaczęło szarpać podczas jazdy obroty zaczęły szaleć i parokrtonie zblokowały się raz biegi parzyste by potem znowu zblokowały się nieparzyste. Jak ruszałem do domu z pracy gdy po odpaleniu silnika i odczekaniu chwili wrzuciłem D auto szarpnęło i zgasło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odpaliłem i dojechałem praktycznie pod sam dom i znowu zablokowały się biegi tym razem na 3. Zaczął się świecić też check engine i nie chce zgasnąć mimo odczekania.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może podejrzewać przyczynę i czy ktoś z wyjadaczy z Warszawy byłby tak pomocny i pomógł w diagnozie na kompie? Z góry dzięki za wszelkie sugestie bo normalnie załamka i to jeszcze przed majówką :/

Ostatnio edytowane przez P:otrek ; 27-04-2018 o 19:53
P:otrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem