Temat: [Mondeo 2007-2014] jaki rozmiar opon lub kół ?
View Single Post
Stary 19-04-2018, 17:02   #3411
THE REEM
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-04-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008/2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał pitz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po założeniu letnich 235-tek prowadzenie jest diametralnie lepsze. Można przekazać zdecydowanie więcej mocy na koła, a prowadzenie w zakrętach jest nieporównywalne.
W związku z tym 17-tki zostają na zimę (opony były nowe jak kupiłem samochód) a na lato i tak musiałem zmienić, więc poszła szersza guma na 18.
Generalnie dla szerokości 235 optymalna jest szerokość felgi 8, da się założyć na pół cala większą i mniejszą.
Powiem Wam Panowie, że pewnie macie racje ale tylko dlatego, że patrzycie z punktu widzenia "piratów" drogowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ja jeżdżę pół na pół trasa/miasto (12-15 tys/rok) w mieście jeżdżę bardzo powoli bo nie widzę sensu się spieszyć a przyspieszanie na maksa spod świateł już mi przeszło (mimo nadal młodego wieku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Kupiłem 2.2 tdci ze względu na komfort wyprzedzania i jak wjadę na autostradę to lecę te 160 - 180 km/h bez większego wysiłku i jęczenia silnika. Co prawda jak jadę w bardzo wietrzny dzień z taką prędkością potrafi trochę rzucać ale prawdopodobnie jak zmienię koła na większe to problem nie zniknie. Z mojego punktu widzenia większe koła, mniejszy profil, szersze opony to większe spalanie, większy hałas, wyższa cena, mniejszy komfort w mieście i szybsze zużywanie zawiechy. Z zużywaniem się opon to ciężko mi ocenić ale przy mojej jeździe myślę że 5-6 sezonów przejadą a dłużej i tak nie będę trzymał nawet jak będą miały sporo bieżnika.

Ale żeby nie było że na marne się trudzicie to szukam felg pod większe oponki i jeśli znajdę w rozsądnej cenie to kto wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym że nie znalazłem nic poniżej 1600zł za same felgi które by mnie interesowały (szukam głównie używki) :/

Ostatnio edytowane przez THE REEM ; 19-04-2018 o 17:08
THE REEM jest offline   Odpowiedź z Cytatem