View Single Post
Stary 05-04-2018, 16:08   #8
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

To samo mi mechanik powiedział, że zamiast wsadzać nowy zawór do pompy z takim przebiegiem i się pomylić to zaproponował włożyć pompę z o wiele niższym przebiegiem i raz skrócić czas diagnozy i tym samym naprawy - na czym mi zależało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pompę wziąłem ze sobą więc jeśli podpowiecie jak to sprawdzić poza silnikiem to mogę spróbować. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W każdym bądź razie w zaworze nie było żadnych opiłków ani brudu.

Ostatecznie silnik chodzi i jakby w bonusie auto dostało kopa. Mechanik też potwierdził, że auto się zrobiło żwawsze.

---edycja 04.04.2018---

Sprawdziłem komputerem (FORScan) parametry ciśnienia "FRPD, kPa" (ciśnienie szyny paliwowej - wymagane) oraz "FRP, kPa" (ciśnienie szyny paliwowej - rzeczywiste). Podczas gdy wcześniej było to 300 bar / 140-160 bar, tak teraz na postoju jest to 300 bar / 301 bar i przy dodawaniu gazu ta wartość rzeczywista jest minimalnie wyższa niż podawana w okienku ciśnienia wymaganego.

---edycja 08.04.2018---

Niestety po przejechaniu 500 km i braku jazdy autem przez 2 dni problem powrócił. Dobra wiadomość jest taka, że sposób na rozgrzanie zaworu i pompy działa i pozwala przejechać drugie 500 km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety auto znowu wraca do mechanika.

---edycja 11.04.2018---

Okazało się, że usterka po odstawieniu samochodu do mechanika już nie wystąpiła. Auto pali od strzała i wszystko gra. Jedynym wyjaśnieniem tej sytuacji może być to, że pompa używana leżała i potrzebowała czasu aby się rozruszać. Lewe powietrze zostało wykluczone całkowicie...eh co ja się z tą czarną Mendą mam...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dzolero ; 11-04-2018 o 19:42
dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem