View Single Post
Stary 05-04-2018, 12:42   #1
stardoorst
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2012
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 32
Domyślnie Hamulec postojowy EPB a czujnik sprzęgła

Witam.
Od kilku dni nie puszcza mój elektryczny hamulec ręczny po naciśnięciu sprzęgła. Dopiero po naciśnięciu pedału hamulca nożnego. Sam hamulec postojowy mam sprawny. Podejrzewam, że uszkodzony jest czujnik pedału sprzęgła. Ten przy samym pedale sprzegła sprawdziłem (kable czarno-zółte) - działa poprawnie. Na schemacie elektrycznym znalazłem, że jest jeszcze jeden czujnik pedału sprzęgła - Bottom Clutch Pedal Switch (kable czarno-czerwone). Ze schematu wynika, że jego zadaniem jest podobnie jak tego pierwszego czujnika podanie masy po naciśnięciu sprzęgła.
Domyślam się, że ten Bottom Clutch Pedal Switch mam uszkodzony.

Pytanie do Was: w którym miejscu jest ten przełącznik (Bottom Clutch Pedal Switch) i jak się do niego dostać? Czy jest on zamontowany na pompie sprzęgła i aby się do niego dostać trzeba wymontować obudowę akumulatora?

Biorę też pod uwagę takie rozwiązanie - jeśli do samego czujnika dostęp jest trudny, to może zmostkowałbym przewód czarno-czerwony z czarno-zółtym i wtedy ten jeden sprawny przełącznik wykonałby pracę za obydwa przełączniki.
Pytanie do Was: w którym miejscu jest najłatwiejszy dostęp do tego czarno-czerwonego przewodu od Bottom Clutch Pedal Switch?

Ostatnio edytowane przez stardoorst ; 05-04-2018 o 12:45
stardoorst jest offline   Odpowiedź z Cytatem