Temat: [Mondeo 1996-2000] holowanie jachtu
View Single Post
Stary 25-03-2018, 16:20   #66
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: holowanie jachtu

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mylisz tryb jakim jest nowelizacja ustawy z ogłoszeniem nowego rozporządzenia...
Nie nie mylę. Jak zerkniesz to aby uniknąć niedomówień wkleiłem też odpowiednie miejsce w rozporządzeniu na które sam się powołujesz a tam:


Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli coś jest zmienione to jest "nowe", a nie "nieznane".
jak już napisałem zostało wyraźnie napisane "nieznane lub nowe" i dyskucji kres (w tej kwestii) mamy.

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I choćbyś przytaczał 50 przykładów na to, że "wszystkie przechodzą badanie bez tego" to zgodnie z litera prawa tych badań przejść nie powinny. To tylko kwestia skrupulatnego diagnosty, których po ostatnich zmianach przybędzie.
Nie mam zamiaru przytaczać jakiegokolwiek. Dalej nie rozumiem co ma wspólnego jak pojazd dotarł do diagnosty z tym co i jak jest weryfikowane. Czy też jak skrupulatnie - moja opinia odnośnie jakości prowadzonych u nas przeglądów technicznych jest w tym wątku zupełnie nieistotna i jak masz ochotę to możemy w osobnym podyskutować (choć jestem głęboko przekonany, że zdanie możemy mieć podobne).

Brakującą tu informacją zapewne jest uzupełnienie wpisu darmodzieja. Skoro są stacje uprawnione do wystawiania tabliczek to być może one po takiej zmianie powinny coś zrobić. Piszę specjalnie coś bo jak już pisałem wcześniej jestem przekonany, że takowa po wyjeździe od producenta jest święta. Pewnie wypadałoby doczytać:

Cytat:
2. Wszelkie ustalenia powinny być podejmowane:
1) na podstawie przepisów art. 2 pkt 31–58 i art. 66 ust. 6 ustawy;
2) z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z § 2–5 rozporządzenia o warunkach technicznych oraz z ewentualnych warunków
dodatkowych dotyczących danego pojazdu;
3) z uwzględnieniem odpowiednich przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2 003 r . w s prawie
szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów
w tych sprawach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1727, z późn. zm.).
ale (przynajmniej do czasu aż będzie to dla mnie konieczne) w tej chwili na to zbyt leniwy.

pax
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem