Temat: [Fusion - Mondeo USA] dołożenie czujników PDC
View Single Post
Stary 24-03-2018, 06:31   #39
motoenzo
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2017
Skąd: Rzeszów
Model: MONDEO MK5
Silnik: 1500
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał lukaszant Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś mi naświetlić ten problem, bo u mnie był wymieniany przód - nie działają halogeny i cały czas mnie informuje o otwartej przedniej masce. Co powinienem zrobić by to zadziałało. Mam wersję Fusion S, czyli najbiedniejszą stąd domyślam się, że nie było w niej fabrycznie halogenów.
Obecnie założony zderzak ani nie ma czujników, ani aktywnej żaluzji tylko halogeny..
Halogeny podpinasz i aktywujesz i ma działać - łącznie z doświetlaniem zakrętów.

Co do czujnika maski to w wersji EU jest on podłączony fabrycznie w komorze silnika a w wersji USA do wiązki zderzaka. Więc trzeba z oryginalnej instalacji FUSION z USA wyjąć pin jak piszę kolega ostatni z prawej w dolnym rzędzie, rozmontować kawałek instalacji i wyciąć z masy przewód (jest wklejony zwyczejnie ok 30 cm od kostki).

Taki "wyjęty organ" wkładasz do instalacji EU - dokładnie w dolnym rzędzie po rozmontowaniu kostki dodajesz brakujący PIN, i dokładnie tak samo na kabel masowy "wpinasz" się z masą.

Podłączasz czujnik maski i działa bez problemu.
motoenzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem