Temat: [Fusion - Mondeo USA] dołożenie czujników PDC
View Single Post
Stary 20-03-2018, 11:37   #34
motoenzo
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2017
Skąd: Rzeszów
Model: MONDEO MK5
Silnik: 1500
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Składam do kupy Forda Fusiona MR 2016 data na tabliczce 07/2015. Wersja wyposażenia Titanium i PDC tylko z tyłu.

Zderzak przedni jest zakupiony z europejczyka: 6 czujników PDC, halogeny. Napotkałem na problem różnicy we wtyczce w samochodzie vs wiązka zderzaka. Z Ecata wywnioskowałem, że od bodaj 05.2015 są jakieś zmiany we wiązkach zderzaka.

Organoleptycznie wiązka ze zderzaka jest 2-3 milimetry węższa od wiązki w samochodzie.

Czy ktoś z Was przerabiał już taki problem i jest mi w stanie naświetlić bliżej jaką wiązkę kupić?

Czy ktoś ma może schemacik tegoż miejsca z Mondeo MK5 i z Fusiona, abym mógł pożenić to do kupy?

Fotki wtyczki w samochodzie:



Wtyczka po stronie zderzaka:
Witam, miałem ten sam problem - FUSION 2014 - brak fabrycznie PDC z przodu, kupiłem za coś ponad 200 zł fabrycznie nową wiązkę z wersji EU - taka której pasowała szerokość i wysokość wtyczki - numer części FG9T - 15K867.

Do tego pasuje z wersji USA czujnik temperatury - trzeba dokupić kawałek przewodu do wiązki również fabryczny FORD bo w wersji USA był wpinany bezpośrednio a tu jest jeszcze mały łącznik, oraz wymienić napęd rolety lub przełożyć wtyczkę - silniczek wizualnie jest taki sam ale w wersji USA samo wpięcie ma inny kształt więc.

Dodatkowo w wersji EU brakuje 1 kabla - czujnik otwarcia maski. Wystarczy dołożyć brakujący PIN i wpiąć się w masę (tak jak w oryginalnej wiązce z USA) i działa.

Po złożeniu całości na jednej wiązce ma się:
1. PDC - 6 szt.
2. Silnik rolety chłodnicy
3. Halogeny - 2 szt.
4. Czujnik temperatury
5. Czujnik otwarcia maski

Po aktywowaniu działa wszytko tylko nie PDC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Działają nawet doświetlanie zakrętów przez halogeny, ale PDC nie działa.

Z tyłu PDC jest fabryczne i kamera cofania - co może być przyczyną że nie działa przód skoro na tej samej instalacji wszytko inne działa?

Na pulpicie lewym wyświetlaczy w opcjach samochodu jest widoczny Front Park Assist lecz nie aktywny.

Próbowałem zrobić diagnostykę ostatnio z komputera również nie idzie - wogóle nie widzi tych PDC - tak jak by moduł ich nie obsługiwał.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-02-2023 o 17:38
motoenzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem