View Single Post
Stary 10-03-2018, 11:43   #508
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Ważne aby zrozumieć, ze hybryda odniesie sukces (w wymiarze adekwatnym do hybrydy) pod warunkiem, że nie będzie źródłem pewnych kompromisów lub wad, które nie są akceptowane przez rynek. Tez jeżdżę w Krakowie tyle że dieslem i mam spalanie średnie 6.5 litrów tańszego diesla. I raczej wyprzedzam niż jestem wyprzedzany. Poza miastem spokojnie spada poniżej 6.0 litrów i czy to jest 5.5 czy 5.0 litrów nie ma większego znaczenia gdyż nie wpływa w znaczący sposób na zużycie średnie. Na autostradzie jak mi zależy jadę 150-160 km/h wiedząc że spalanie pozostanie na poziomie max. 8 l/100 km. Nie muszę rezygnować z bagażnika. Silnik słychać bardzo słabo (na autostradzie nie przebija się przez szum kół i opływy). To co słychać przy mocniejszym przyspieszaniu nie zagłusza radia (a odsłuc***ę na poziomie 5 kresek ! w Sync 2 co chyba stanowi 1/8 skali) a dźwięk silnika jest bardzo, bardzo przyjemny nawet jak go dokręcę do 4.5-5 tyś obrotów. I nie mam aktywnej redukcji szumów. Moim zdaniem istnieje błędne przekonanie że zupełnie bezszelestna praca silnika elektrycznego jest zaletą. Moim zdaniem istotniejszy jest brak kontrastów (zupełnie cicho i szumy jazdy czy tam skrzyni). Wygląd auto dopełniają szerokie koła na 17tkach kub 18tkach, a nie kompromis.

Parę szczegółów, które powodują że ludzie wolą kupić 2 litrowego EB i tolerować dwucyfrowe spalanie niż bardzo sensowną hybrydę, a ludzie przywiązujący uwagę do spalania pozostają przy dieslu.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 10-03-2018 o 11:45
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem