View Single Post
Stary 09-03-2018, 14:16   #507
fafot
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Witam wszystkich, zgłaszam się jako nowy użytkownik mondeo hybrid, tak się składa że bardzo podobał mi się pomysł samochodów z podwójnym napędem jako alternatywy dla diesli którymi jeździłem dotychczas.
Zdecydowałem się wzięcie demonstracyjnego auto z przebiebiem 24 tys. w wynajem długoterminowy, szczerze mówiąc bojąc się innej formy zakupu czy leasingu. Po prostu bałem się hybrydy, mając na uwadze małe doświadczenie serwisów i warsztatów w diagostyce i naprawach.
Mój model został wyprodukowany w 2015 r. a zarejestrowany i użytkowany u dealera od 2016-ego, jest to wersja Tytanium dozbrojona w kilka dodatkowych rzeczy z których najlepsze zdecydowanie są światła LED (nie wyobrażam sobie teraz mieć innych).

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z z ok.6 tyg i przejechaniu ponad 6 tys km;

Po piersze warunki zimowe i użytkowanie auta; 30% miasto 60% trasa 10% autostrada a spalanie średnie to 5,7 l. Zadawalające ale zgodne z oczekiwaniami po lekturze Waszych Postów nie jest zaskoczony. Najgorzej jest w mieście w okresie zimowym gdy silnik włącza się pomimo naładowanej baterii, tutaj spalanie jest stosumkowo duże (trudno ocenić zależy od odc. i temp).
Pozytywnie zaskoczyło mnie natomiast spalanie w trasie, przy przepisowej jeździe (choć to niełatwe) i użytkowaniu ze świadomością posiadania dodatkowej baterii spalanie poniżej 5 l to nie problem. Również na autostradzie przy prędkościach do 140 km/h spalanie poniżej 7l, też jest ok.

Podsumowując;
plusy:
- spalanie,
- przyśpieszenie, dynamika,
- światła
- wyciszenie

minusy:
- opony 16'' - bujające auto i nie wyglądające zbyt efektownie
- skrzynia która zbyt hałasuje,
- ergonomia przycisków deski oraz kierownicy i obsuga panelu dotykowego sony,

Okazuje się że w mieście (Kraków), aby przemieszczać się pomiędzy światałami w taki sposób żeby nie inrytować innych i gdzieś zdążyć, trzeba mocniej deptać. Dodając do tego warunki zimowe spalanie w mieście bez męczenia się oscyluje w granicach 6 l. Na trasie gdzie możesz się kontrolować jest naprawdę dobrze, na autostradzie też nieźle.
Z ciekawością wypatruje wiosny i lata żeby sprawdzić wyniki spalania, bo tak naprawdę to jest główny powód dla którego zdecydowałem się na taki rodzaj auta.

Mondeo Hybrid jest moim zdaniem b.dobrą alternatywą dla diesla, - podobne parametry a ciszej i mam wrażenie trochę dynamiczniej, przy podobnych kosztach paliwa.
W porównaniu z mondeo benz. 240KM, Hybird jest oczywiście słabszy i ma mniej przyjemną skrzynię ale spalanie szacuję ok. 50% mniej, co mnie przekonuje i rekompensuje mniejszą moc.

Jak na razie Mondeo Hybrid rules zobaczymy dalej.

pozdrawiam forumowiczów i apeluje do pobudki ze snu zimowego i dalszej wymiany doświadczeń

Ostatnio edytowane przez fafot ; 09-03-2018 o 14:19
  Odpowiedź z Cytatem