Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.8TDCI - wahania temperatury
View Single Post
Stary 02-03-2018, 09:14   #22
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: 1.8TDCI - wahania temperatury

Witm koledzy, to i ja napisze tutaj coś o swoich doswiadczeniach z wahaniem temperatury w mk4, takie podstawowe informacje silnik 2.0 140KM, więc od początku u mnie aktualnie -16 zawsze odpalam auto na min 5 min przed ruszeniem, bez włączonych nawiewów oczywiście, po przejechaniu 8km auto ma juz temperaturę roboczą, a jeśli auto stoi w garażu( termometr pokładowy pokazuje 8+) odpalam go czekam 3 min wyjeżdzam stoi kolejne 3 min wtedy po przejechaniu dosłownie 3km osiaga temperaturę roboczą, ALE i tu pojawia sie ale, kiedy auto stoi z odpalonym silnikiem i włączonymi nawiewami(zaznacze,ze zauważyłem to zjawisko tylko na ustawieniu klimatronika na HI)wskaźnik temperatury idzie w dół, mało tego ostatnio po trasie zjeżdzając z autostrady na łuku w lewo zauważyłem ze wskazówka temperatury również idzie sobie z dół, zdziwiony tym faktem zrobiłem dwie rundy na rondzie, temperatura znowu poszła w dół ale tym razem minimalnie, i o co tu chodzi? Jeden kolega z forum doradził mi włącznie trybu serwisowego w c+ przełączenie na wskazania temperatury i ruszenie w trasę, co mam zamiar dzisiaj uczynić. Co do chmury dymu, ja mam to samo w garażu nie dymi a jak tylko otworze drzwi natychmiast z kominów idzie dym. Jesli masz jakieś wątpliwości co do normalności tego zjawiska, zagotuj w domu wodę, wlej do szklanki i wylej ją prze okno jak będzie -15 i zobacz wtedy co sie stanie.

Ostatnio edytowane przez Rogallo ; 02-03-2018 o 09:30
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem