View Single Post
Stary 23-02-2018, 14:48   #92
koziolo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-02-2016
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0L 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Dzięki Piotr za porady. Długo się zabierałem ale w końcu wyciągnąłem. Uszkodziłem dwie zardzewiałe śruby od tej obudowy ale się udało. Wyczyściłem wszystko i będę zabierał się za montaż. Zamieniłem też te zawory z SHSS (1 i 2) z CSMS (1 i 2). Ogólnie nie miałem dużo syfu i wszystko wygląda na sprawne. Zlałem tylko 4,5 litra oleju więc nie wiem to normalne i czy mechanik mi uzupełnił poziom. Brakuje mi tego elementu 349 CSPS 1 & 2, SHCMS SOLENOID SCREEN. Taka przegródka na środku obudowy tłoczków. Czy możliwe że tego nie miałem. Nie mam też tych dwóch montowanych od góry. W ich miejscu mam zaślepione. Co do montażu: czy dobrze rozumiem że mam montować w pozycji D lewarka i ustawić magnetyczne koło TRS w miejscu pokrywających się dziurek? Czy mogę to zblokować czymkolwiek czy muszę tym specjalnym narzędziem? Czy jeśli wymontowałem w pozycji P to jest źle? Czy muszę zalać to olejem przed włożeniem czy do każdego elementu dostanie się olej jak zaleje już w skrzyni? Odnośnie adaptacji: podejrzewam że najbliżej dogadam się z kimś z wrocławia. Czy po takich zmianach przejadę 60km bez adaptacji. Przez Viakena nie zrobię tej procedury? Widziałem forscan ma tylko dla 6DCT250. Jest jakiś inny interfejs robiący tą procedurę dla 450? Czy tylko IDS? Jaki jest koszt kabla żebym mógł zrobi adaptację samemu. Bo jak będę tak musiał jeszcze z kilka razy rozkręcać i wymieniać zawory i sprawdzać co tam jest nie tak to mi się za kabel zwróci jak za każdym razem mam robić adaptację.
koziolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem