Temat: [Transit 2014-2019] Czy ktoś już posiada nowy model ???
View Single Post
Stary 19-02-2018, 18:24   #849
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest własnie temat założony przez kolegę, więc wszystkiego i jeszcze więcej sie dowiesz czytając
Przeczytałem, ale w tzw. międzyczasie czytałem setki innych wpisów i moja stara głowa już wszystkiego nie pamięta.
p.s.
Jak będzie jeszcze starsza, to z pewnością przypomni sobie wszystkie wpisy @lukas_ko , a zapomni o wczorajszych.

Bump:
Cytat:
Napisał lukas_ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 99% jeździłem sam dlatego wiem jak z nim jeździłem. I według mnie jest to normalna eksploatacja. Ponieważ jest to moje auto to robiłem co mogłem aby jeździł dla mnie jak najdłużej.

Owszem mój był jeszcze po chipie ale tylko ja miałem po chipie a reszta kolegów z forum miała wersje seryjne i co z tego jak rekordzista miał dziurę w tłoku po około 40 tyś km.

Na samo auto jako transita to jestem super zadowolony.
Kupując nowego z salonu myślałem wiedziałem już wówczas o problemach z silnikami 2.2 ale liczyłem, że te ostatnie modele będą już poprawione.

Dlatego teraz już go nie sprzedam bo mam tego transita w najbogatszej wersji wyposażenia oraz do tego jeszcze jest winda, bliźniacze koła czyli wszystko to co chciałem mieć w furgonie a takich aut jako używanych nie idzie znaleźć w takiej konfiguracji.

Dlatego będę z nim jeździć długo. Więc zobaczymy ile drugi silnik wytrzyma. Mam nadzieję że dużo więcej....

W tygodniu widziałem Sprintera z silnikiem 3.0 V6 190 KM nie wiem jak z trwałością tego silnika ale gdy bym dzisiaj jeszcze raz kupował nowe auto wybrał bym tego sprintera bo 3.0 litry to nie 2.2 i 6 cylindrów to nie 4
Cóż mogę na to odpowiedzieć... pech, nie przychodzi mi na myśl inne słowo.
Moje transity (wszystkie) spisywały się i spisują dalej wzorowo, po wcześniejszych moich wpisach wiesz, że 4 ostatnie to właśnie silniki 2.2 i najstarsze przejechały po 400kkm i nie miałem najmniejszych problemów. Ostatni zakup w wakacje to Custom też z silnikiem 2.2 bo na taki się uparłem, bo... nie miałem nigdy żadnego problemu z tym silnikiem. Nie chciałem nowego 2.0 bo wady wieku dziecięcego, a stary sprawdzony 2.2 to dla mnie gwarancja mobilności.
Moje Transity nie są bardzo wysilone, największa moc to 100KM bez chipów, autostrady i bez wożenia wielkich ciężarów.
Może tu jest przyczyna Twoich kłopotów?
Oczywiście wiem, że nie powinno Cię to obchodzić, tylko producent powinien się spalić ze wstydu, a Ty masz lać i jeździć, ale...
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem