Temat: [Ogólne] zakup rejestratora jazdy
View Single Post
Stary 15-02-2018, 09:57   #1541
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

@maroD a widziałeś że porównywałem też z NextBase?
Zwróciłeś uwagę, że Mio358 ma już przynajmniej z 4-5 lat?
I stąd pisałem, że mimo że mamy do czynienia z nową konstrukcją, czy też poprawioną technologią w YI, to jest ona wciąż tanią kamerką z niestety kiepską jakością.

I proszę odrzuć kwestię "ceny" na chwilę, bo wspominałem i wiele stron wcześniej, że za tą cenę jest naprawdę dobrze i nawet teraz, w moim poprzednim poście napisałem, że w tej cenie raczej nie znajdziesz nic lepszego.

Chodzi mi tylko i wyłącznie kwestię, że z braku laku można ją kupić i jest fajnym sprzętem, jednak jeśli swoją "wysłużoną" kamerę zamieniłem na YI, po czym wstawiłem z powrotem kilkuletnią kamerę Mio z powrotem na front auta, no to może nie jestem jakimś guru, ale YI bym po prostu nie polecał. Ona spokojnie się sprawdzi, żeby było widać przebieg "zdarzenia". To tak. YI nadaje się świetnie. Jednak, ostrość i jakość kolorów pozostawia sporo do życzenia. Próba odczytania tablic pojazdu z jakiejś odległości kończy się zazwyczaj porażką, nawet próbując w obróbce podciągnąć kontrasty i obniżyć szumy itp.
Ja tylko mówię, że nie jest to kamera którą bym raczej polecał.
W tej cenie (jeśli mówimy o cenie) - to tak - jest to fajny sprzęt, jednak zdecydowanie wolałbym dorzucić i kupić coś lepszego.
Nawet jak wyżej podrzucił kolega @Rob^ : A119 za 255 zł.
Ja wiem - 155 zł a 255 zł to jest różnica.
I zawsze wszystko kwestia wymagań użytkownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niektórzy uznają YI za cud nad cudami i że nic więcej nie potrzebują do szczęścia.
Ja niestety należę do tych bardziej wymagających (i tak denerwuję mnie że w Mio 358 nie mam Wifi, ale w tamtych czasach po prostu tego w kamerkach/rejestratorach nie było)

Mam nadzieję że tym razem wytłumaczyłem dokładniej o co mi chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja pracuję w Sony Vegas (potężny kombajn który może być za skomplikowany do normalnej codziennej pracy).
Kilka dni temu nawet rozdawali za darmo licencje do Vegas Studio który do podstaw spokojnie wystarczał (link)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem